Zeljko Obradovic Taraftara İsyan Etti

7931
BSL
Zeljko Obradovic Taraftara İsyan Etti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi playoffları yarı finali ikinci maçında Fenerbahçe Doğuş, evinde Banvit’i konuk etti. Nefesleri kesen maçta Fenerbahçe Doğuş, uzatmalarda galip gelmeyi başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ardından önemli açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Doğuş koçu Zeljko Obradovic, taraftarlara adeta sitem etti.

Zeljko Obradovic verdiği demeçte; “Bir kez daha çok zor bir maç oldu. Çok iyi oynayan mükemmel bir takıma karşı mücadele ettik. İlk saniyeden son saniyeye kadar savaştık ve takımımın gösterdiği reaksiyondan çok memnunum. İstekleri ve farkındalıkları çok iyiydi. Ama diğer yandan da bu bizim oyunumuz değildi. Hücumda ve savunmada çok hatalar yaptık ve birçok şeyi değiştirmemiz gerekiyor. Benchten gelen oyuncuların da destek vermesi gerekiyor. Önemli olan şey serinin 2-0 olması. Hem EuroLeague hem de Türkiye Ligi’nde tüm sezon boyunca çok iyi basketbol oynadık. Şu anda sezonun daha önemli olan bölümündeyiz.

Bu akşam buraya gelen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel destek verdiler. Ama diğer yandan üzücü olan iki yarı final maçı oynuyoruz. Bu akşam yaklaşık 3.500 ilk maçta da daha az  taraftarımız vardı.  Benim oyuncularım bunu hak etmiyor. 7 bin kombineden sadece 3500 kişi ve ilk maçta daha az kişi varsa bir yanlışlık vardır. Ben her zaman her şeyi dinlemeye açığım. Büyük takım ve büyük bir kulüp olmak için taraftarlarınıza ihtiyaç var. Onlar olmadan hiçbir şey mümkün değil. Taraftarlar kime karşı hangi müsabakada oynuyorsak bize destek vermeliler. Oyuncularım her maç dolu tribünler önünde oynamayı hak ediyorlar özellikle de playofflar’da. Çünkü biz bugün olduğu gibi her maçta sahada her şeyimizi veriyoruz.

Bu acaba taraftarlarımızın bu kupayı önemsemediklerine dair bir mesaj mı? Sonuçta bu bu şekilde algılanabilir. Bunu düşünenler de olabilir. Milyonlarca taraftarımız var ama neredeler? Belki de takımdan ya da koçtan memnun değiller? Sorun da buysa biz her şeye açığız. Bunun çözümü çok kolay. Bu yüzden özellikle bu akşam buraya gelen herkese çok teşekkür ederim. Bize çok güzel destek verdiler.” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here