Cedi Osman Resmen Cleveland’da

265
Cedi Osman Resmen Cleveland'da
Cedi Osman Resmen Cleveland'da

TRANSFER RESMİLEŞTİ

Geçtiğimiz sezon Anadolu Efes forması ile başarılı bir performans gösteren 22 yaşındaki Cedi Osman, NBA takımlarından Cleveland Cavaliers ile 3 yıl için, 8.5 milyon dolarlık resmi sözleşme imzaladı.

İmzaların atılmasının ardından Cedi Osman verdiği demeçte; “Bu benim hayalimdi, çok mutluyum. Benim, genç oyuncu olarak Cleveland’a yardım edeceğime inanıyorlar. LeBron James, Kevin Love ve Kyrie Irving ile aynı sahada olmaktan, pas alıp verecek olmaktan dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Cedi Osman Cleveland Cavaliers
Cedi Osman Cleveland Cavaliers

Cedi Osman, 2015 senesinde gerçekleşen NBA Draft’nda Minesota Timberwolves tarafından 2. turda seçilmiş ve draft hakkı takasla Clevland Cavaliers’a geçmişti.

Genç yıldız  Anadolu Efes forması ile geçtiğimiz sezon THY EuroLeague’in normal sezonunu 7.4 sayı ve 2.7 ribaunt ortalamalarıyla tamamladı. Cedi Osman  Euroleague play-off turunda ise Olympiakos’a karşı 5.6 sayı ve 3.2 ribaunt ortalamalarıyla mücadele etti. Milli oyuncu, Cleveland Cavaliers ile sözleşme imzalamasının ardından Anadolu Efes altyapısından yetişerek NBA’e giden 4. Türk oyuncu oldu. Anadolu Efes sözleşme fesih bedeli olarak Cleveland Cavaliers’tan bir milyon euro alacak.

NBA Followers Ailesi olarak temsilcimize, NBA’de başarılar dileriz…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here