Thomas Robinson Fenerbahçe’de Başarılı Olur

300
Thomas Robinson Fenerbahçe'de Başarılı Olur
Thomas Robinson Fenerbahçe'de Başarılı Olur

Sitemizde daha önce “Fenerbahçe Thomas Robinson ile Anlaştı” başlığı ile transferi duyurmuştuk. Bu yazımda Fenerbahçe Doğuş’un yeni transferi Thomas Robinson ile ilgili düşüncelerimi sizlere aktaracağım.
2016-17 NBA Sezonu’nda Lakers maçlarını izlediğim zaman rotasyon oyuncusu olarak Robinson’un kenardan gelip çok iyi işler yaptığını izlemiştim.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Geçen sene maç başına 5.0 sayı 4.6 ribaund 0.6 asist ile oynadı.

Defansta çok iyi işler çıkaran bir oyuncu. Golden State Warriors maçında Zaza’ya yaptığı bloğu hala hatırlarım. En önemli özelliği defans, takip smacı ve defans. Yazının son kısmında highlights’ini koyacağım daha önce mutlaka izleyeniniz vardır eğer tekrar izlemek isterseniz diye koyacağım.

Aslında bu adamın bu yaşına kadar (26) hala keşfedilmemesine şaşırdım. Çünkü gerçekten tüm objektifliğimle söylüyorum kendi üstüne düşen görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getiriyor. Öyle aman aman bir performansı yoktu. Bunun sebebini birazda takıma bağlıyorum çünkü geçen sene Lakers’in 2-3 maç dışında hiçbir maçı seyir zevki yüksek geçmiyordu ve adeta maçlar sokak basketbolu tadında geçiyordu.

Ama Zeljko Obradovic’le bu adamın bambaşka bir hal alacağına eminim. Biz basketbol seyircilerin adlandırdığı “Prime time”lar vardır, bir basketbolcunun yaşadığı en iyi dönem diye. Robinson’un bu sene Fenerbahçe Doğuş ile Euroleuage’de prime time yaşayacağına inanıyorum. Bence Obradovic, diğer oyunculara yaptığı gibi, takım arkadaşlarının da yardımıyla, Thomas Robinson’ın da iyi olan yönlerini ön plana çıkaracak ve eksik yanlarını da kapatacaktır; başarılı olacağını düşünüyorum.

Aslında akıllarda ikinci bir Bennet vakası olup olmayacağı hakkında sorular var. Olabilir de basketbol bu hiçbir şey imkansız değildir. Belki kültürel adaptasyon sağlayamaz vs. ama bu ihtimale %1 veriyorum. Robinson Fenerbahçe Doğuş ile önemli başarılara imza atacağını düşünüyorum.

Erenay Celep

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here