Anadolu Efes, 18 Yıl Aradan Sonra Final-Four’da!

524

Turkish Airlines Euroleague Play-Off 5.maçında temsilcimiz Anadolu Efes, Final Four’daki 2.takımımız olmak için Barcelona’yı ağırladı. Tamamı dolu bir salonda, inanılmaz bir atmosferde, çekişmenin son topa kadar sürdüğü maçta; Anadolu Efes, Barcelona’yı 80-71 mağlup etti ve 18 yıl aradan sonra tekrar Final Four biletini aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

(MAÇTAN NOTLAR):

Maç, Kevin Pangos’un üçlüğüyle başladı. Larkin üçlük ile karşılık verdi. Pau Ribas da üçlüğü buldu. Ante Tomic’in ikiliğiyle skor 3-8 oldu. Beaubois’nın üçlüğü ile hücumda tekrar rahatladık. Singleton ve Tomic’in 4 sayısına, Larkin ve Anderson’ın üçlükleriyle karşılık verdik ve skor 14-16’ya geldi. Adam Hanga farkı tekrar 6’ya çıkarttı. Micic’in üçlüğü ile skoru 19-22’ye getirdik. Chris Singleton, üç sayı isabeti ile farkı 7’ye çıkarttı. Çeyreğe noktayı Tibor Pleiss’ın orta mesafe isabetiyle koyduk. İlk çeyreği 23-28 geride kapattık.

İkinci çeyrek Heurtel’in 5 sayısı ile başladı. Moerman ile karşılık verdik. Beaubois’nın turnikesi ile farkı 5’e indirdik. Tibor Pleiss’ın smacıyla yavaş yavaş skoru yakalamaya başladık. Moladan, Seraphin’in smacıyla döndüler. Beaubois’nın üçlüğüne Oriola ile karşılık verdiler. Shane Larkin’in üçlüğü ile skor 37-39 oldu. Micic’in üçlüğü ile 40-39 öne geçtik. Heurtel’in el üstü üçlüğü ile tekrar Barcelona öne geçti. Micic’in mükemmel asistiyle Moerman üçlüğü buldu ve tekrar öne geçtik. İnanılmaz 2 savunma üzerine Anderson’ın üçlüğü ile farkı 5’e çıkarttık. Üst üste çok ilginç şeyler yaşandı. Dunston bomboş smacı kaçırdı. Son hücumda Ribas orta mesafeyi kaçırdı ve ilk yarıyı 47-42 önde bitirdik.

Üçüncü çeyreğe harika bir savunmayla başladık. Moerman’dan da bir blok geldi. İki takımda 2.5 dakikadır sayı bulamadı. İkinci yarıdaki ilk sayılar 3.5 dakika sonra Dunston’ın 2 serbest atış isabetiyle geldi. Barcelona da ilk basketini ikinci yarının 4.dakikasında Tomic ile buldu. Singleton’ın basketi ile fark 3’e indi. Moerman çaldığı topla basketi bulduk. Moerman bir de üçlük isabeti buldu ve skoru 54-48’e getirdik. Bir üçlük de Shane Larkin’den geldi ve farkı 7’ye çıkarttık. Harika bir savunma yaptık. Adam Hanga turnikeyle farkı 5’e indirdi. Hanga’dan bir de üçlük geldi. Shane Larkin en önemli anda üçlüğü yolladı ve farkı 4’e çıkarttık. Son hücumda basketi bulamadık ve son çeyreğe 61-57 önde girdik.

Son çeyrek yine iki takımın da hücumda sayılar bulamadığı bir başlangıca sahne oldu. James Anderson üçlüğüyle farkı 7’ye çıkarttık. Bir üçlük de Moerman’dan geldi ve farkı çift hanelere çıkarttık. Dunston tek serbest atış isabetiyle skoru 68-57’ye getirdik. Barcelona son çeyreğin ilk 3 dakikasında sayı bulamadı. İlk sayılarını Oriola’nın serbest atış isabetleriyle buldular. Micic 9.asistini yaptı ve farkı 11’e çıkarttık. Dunston’dan bir blok daha geldi. Heurtel’in basket faulü ile fark 7’ye düştü. Beaubois’nın üçlüğü ile farkı tekrar 10 sayıya çıkarttık. Moladan Ribas’ın 2 sayılık isabetiyle döndüler. Singleton’dan üçlük isabeti geldi ve fark 5’e düştü. Dunston 2 serbest atış isabetiyle skoru 75-68’e getirdi. Ribas’ın el üstü üçlük ile farkı 4’e düşürdüler. Moerman köşeden üçlük isabeti ile bizi son 28 saniye kala 7 sayı öne geçirdi. Barcelona topu oyuna sokamadı ve maçı 80-71 kazandık.

Anadolu Efes – Barcelona 5. Maçın Özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here