Wade ve LeBron 2010 Yazında Chicago’nun Kapısından Dönmüş!

584
Wade: "Ben Çağırmadım Kendileri Geldi"

Miami Heat’in efsane oyuncularından Dwayne Wade, 2010 yazında LeBron James ile birlikte Chicago Bulls’un kapısından nasıl döndüklerini anlattı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA tarihinin en çok konuşulan hamlelerinden biri olan LeBron James’in Cleveland’dan Miami’ye gitmesidir ve günümüzde de hala konuşulan konular arasında yer almaktadır. LeBron o yaz serbest oyuncu opsiyonunu kullanarak Miami’ye gitmiş ve LeBron-Wade-Bosh üçlüsü birçok takımın korkulu rüyası haline gelmişti. ‘’Big Three’’ üst üste dört kez NBA finallerine yükselmeyi başarırken, bunların iki tanesinde de şampiyon olmayı başarmıştı.

Bu sezon emekli olan Miami Heat’in efsane oyunculardan Wade ‘’Knuckleheads’’adında katıldığı bir podcastte ‘’Big Three’’nin oluşumundan önceki aşamalarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli oyuncu, ‘’O yaz ben de serbest oyuncu konumundaydım ve LeBron’la konuşma fırsatım olmuştu. Aklında ilk olarak hangi takıma gitme fikri var dediğimde bana Chicago demişti. Benim de kafamda Chicago vardı çünkü Rose gibi genç bir yeteneğe ve çok iyi yan parçalara sahiptiler buna ek olarak iki tane de maksimum kontrat verebiliyorlardı’’ dedi.

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Wade, ‘’Chicago tercihi belirli sebeplerden dolayı olmadı bu nedenle diğer bir ihtimal New York ile görüştük ancak onlar Bosh da dahil olmak üzere üç oyuncuya maximum kontrat veremeyeceklerini söylediler bu nedenle de bu kontratı verebilecek tek takım olan Miami tercihimiz oldu’’ şeklinde konuştu.

Wade ayrıca LeBron’la birlikte oynama fırsatının aklının ucundan bile geçmediğini de sözlerine ekledi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here