Alevler İçinden Yükselen Kariyer: Bones Hyland

259
Alevler İçinde Yükselen Kariyer: Bones Hyland

Bones Hyland… 2021 NBA Draft’ında Denver Nuggets tarafından 1.tur 26. sıradan seçilen çaylak oyuncunun hayatı, dört sene önce evinde çıkan yangın sonrasında tamamen değişti.

25 Mart 2018 tarihinde Bones Hyland, AAU maçından sonra ailesinin Delaware’deki evinin odasındaydı. Dizüstü bilgisayarından Kansas – Duke Elite Eight maçını izliyor ve odası siyah dumanla dolmaya başladığında bir arkadaşıyla görüntülü konuşuyordu. Ev hızla alevler içinde kalırken Hyland, yangından kurtulmak için evinin ikinci katının penceresinden atlamak zorunda kaldı. Atlarken sağ dizi merdivenlere çarptı. Bu yaralanma sonucunda sağ dizindeki patellar tendonu yırtıldı ve 6 ay parkelerden uzak kaldı. Bu olay basketbol kariyerini tehlikeye attı. Çok daha kötü olabilirdi, büyükannesi ve genç kuzeni yangından sağ çıkamadı. Bu kayıplar Hyland’ı çok etkiledi. Hyland, trajediyi saha içinde ve dışında kendini geliştirmek için kullandı. Yangının ve sonuçlarının ona hayata daha iyi bir bakış açısı kazandırdığını söyledi: “Daha iyi bir adam olmamı sağladı, olgun bir insan oldum çünkü ne yaptığım ve niçin basketbol oynadığım konusunda işleri daha iyi görmeme ve bir lider olmama yardımcı oldu. Aslında onlar için bir hatırlatma olarak bir dövme yaptırdım. Artık gidemeyecekmişim gibi hissettiğim her an dövmeme bakıyorum. Onlar her zaman kalbimdeler.” dedi.

Birkaç ay sonra, Eylül 2018’de Hyland: “Ülkedeki hemen hemen her okul benimle iletişime geçti, ancak VCU her zaman yanımda kaldı ve bana her zaman sadık kaldı” diyerek tercihini Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden yana kullandı. İki sene 13.6 sayı, 3.3 ribaund, 1.9 asist, %39 üçlük isabetiyle NCAA’de oynadı ve 2021 NBA Draft’larında Denver Nuggetts tarafından 1. tur 26. sıradan draft edildi.

Hyland, itfaiyeciler ve o gün onu ve başka bir kuzeni kurtarmaya yardım eden ilk müdahale ekipleriyle sıkı bir bağ kurdu. 15 Mart 2022 tarihinde Denver Nuggets maç için Philadelphia’ya geldiğinde Wilmington İtfaiye Departmanından 40 itfaiyeci Hyland’ı desteklemeye geldi. Genç oyuncuya istasyonlarına ait itfaiye ceketi hediye ettiler.

Hyland, bu sezon NBA’de ilk yılını geçiriyor. 63 maça çıkan oyuncu 9.7 sayı, 2.7 ribaund, 2.5 asist ortalamasıyla oynarken yayın gerisinden %37.9 ile isabet buldu. 15 Ocak’taki Lakers maçında 27 sayı atarak kariyer rekorunu kırdı. Yangından sonra, bir daha oynayıp oynamayacağını bilinmiyordu. Şimdi o; Delaware’deki gençlerin ilham kaynağı ve kariyerinin geri kalanında yakından takip edilecek.

Berke Zama

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz