NF Woda Ödüllü Yahoo Ligi Başlıyor (Resimli Açıklama)

702
NF Yahoo Ligi Resimli Açıklama
4 sene önce NF Dream League’i kurduğumuzda çok yoğun bir ilgi olmuştu. NF Yahoo Ligi’ni de çok seveceğinizi tahmin ediyoruz. Yahoo üzerinden NFcomtr takipçilerine özel fantezi ligimizi oluşturduk. Lige katılım tamamen ücretsiz ama maalesef katılım limiti var. Sizlerin gösterdiği ilgiye göre daha sonra yeni ligler de açabiliriz.
Şimdi Yahoo’daki NF Özel Ligimize nasıl katılacağınızı ve takımınızı nasıl kuracağınızı detaylı bir şekilde resimlerle anlatacağız. Sorularınız olursa bu sayfanın altına ya da NFcomtr Instagram hesabımıza yazabilirsiniz. Eğer Yahoo uzantılı bir email adresiniz varsa daha kolay olacaktır; yoksa Yahoo’dan email açabilirsiniz ya da mevcut gmail, hotmail gibi uzantılarla sahip olduğunuz emailiniz ile Yahoo hesabı açabilirsiniz.

NF Woda Ligine Nasıl Katılabilirsiniz?

Yeni başlayan ve ödüllü 38 günlük bir lig kurduk. Woda’dan toplam 5.000 TL’lik hediye çeki vereceğiz ve buna ek olarak sadece günlük puanlamalara göre hediyeler vereceğiz. İlk günün en iyi 3 katılımcısına S Sport Plus’tan 1 yıllık üyelik hediye edeceğiz. Normalde Türkiye’den 20 kişilik ligler kurulabiliyor ancak Yahoo ile aylarca yazışmamız sonucunda bize özel 5.000 kişilik bir lig kuruldu. Bu Türkiye’de bir ilk. Ligimiz 1 Mart’ı 2 Mart’a bağlayan gece başlayacak ve lige kayıtlar başladı. Ödüller sadece Türkiye sınırları içinde ikamet eden adreslere gönderilecek.

ÖDÜLLER

Birinciye 1.000 TL İkinciye 750 TL Üçüncüye 500 TL Dördüncüye 400 TL Beşinciye 350 TL Altıncıya 300 TL Yedinciye 250 TL Sekinciye 200 TL Dokuzuncuya 150 TL ve Onuncuya 100 TL olmak üzere toplam 5.000 TL’lik hediye çeki verilecek.
  • İlk güne özel ilk 3’e girenlere S Sport Plus’tan yıllık üyelik hediye edeceğiz.
  • 2. gün ise o günün puanlamasında ilk 3’e girenlere Peak Sport’tan günlük spor ayakkabı hediye edilecek. Kazananların ayakkabı numarası alacağız ve ayakkabı seçeneklerini göndereceğiz.
Zaman zaman sadece tek güne özel hediyeler vermeye devam edeceğiz.

NF WODA LİGİ

38 günlük ligimizde en iyi 35 günün toplamı alınacak. Yani her yarışmacının en kötü 3 günü değerlendirmeye alınmayacak. Ligimiz Yahoo Fantasy uygulamasından direkt açılmıyor. Lig özel bir lig ve sadece bu davet linki ile web browser’dan giriliyor. Browser’dan kayıt olduktan sonra Yahoo Fantasy uygulamasından da açabiliyorsunuz. Sadece 1 kez geri gelip “Set Lineup”ı tıklamanız gerekiyor. Ligimiz Yahoo tarafından, özel davet URL ile oluşturuldu. O yüzden sadece aşağıdaki linki tıkladığınız zaman açılır. Giremiyorsanız lütfen buradaki linki tıklayınız.

1 – NF Woda Ligi (Katılabilirsiniz. Limit 5.000 kişi)

Her gün takımınızı kurmanız gerecek ve aşağıdaki formu mutlaka doldurmanız gerekiyor. Uygun olmayan, küfür içeren takım adları yarışmaya dahil edilmeyecektir. Lige herkes katılabilir ama ödülü kazanmaya hak kazanmak için aşağıdaki kısa formu ilk maçın başlama saatinden önce mutlaka doldurmanız gerekiyor. Çünkü kazananı bu şekilde tespit edebileceğiz ve iletişime geçebileceğiz. Lütfen, önce Yahoo’da takımınızı kurun ve sonra hemen aşağıdaki formu doldurarak kullanıcı adınızı bize gönderin. Formu ilk maç başladıktan sonra dolduran yarışmacılar hak iddia edemez. O yüzden formu doldurmayı unutmayın. Formu, ilk maç başladıktan sonra doldurursanız yarışmaya katılamazsınız, dereceye girseniz dahi ödülü kazanamazsınız. Herkes sadece 1 tane takım kurabilir ve sadece son kurduğu takım geçerli olacaktır. Birden çok takım kuranların diğer takımları geçerli sayılmayacak. Takım adınızı ya da Yahoo kullanıcı adınız değiştirirseniz formu tekrar doldurmanız gerekiyor. Sadece son doldurulan form dikkate alınacaktır ama son doldurulan formun da yarışmadan önce gönderilmesi gerekir.

Instagram Kullanıcıları İçin

Son olarak takımınızın adını Instagram’daki gönderinin altına (bu sayfanın altında gönderiyi görebilirsiniz) hem yorum olarak yazmanız ve hem de bu gönderiyi beğenmeniz gerekecek. Sayfanın altında Instagram gönderisini bulabilirsiniz. Maçlar başlamadan yorum yazmanız gerekmektedir. Lig tamamlandıktan sonra kazananlara Instagram üzerinden mesaj ile ulaşıp yorumlarına belirteceğimiz bir sayfayı etiketlemesini rica edeceğiz. Ancak bu şekilde yorum yazıp yazmadığınızı ve yorum tarihini görebiliriz. Bazı kullancılar mesaj kabul etmiyor ve onlara mesaj gönderemiyoruz. Böyle bir durumda mesajı sizin göndermeniz ya da gizlilik ayarlarınızı değiştirmeniz gerecektir.

Twitter Kullanıcıları İçin

Twitter’dan katılan takipçilerimizin ise hem yarışma tweet’inin altına yanıt olarak (bu sayfanın altında tweet’i görebilirsiniz) takım adlarını yazması ve tweet’i beğenmesi gerekmektedir. Gizli hesapların yazdıkları yanıt görünmüyorsa ya da tweeti beğendiğini göremiyorsak geçerli olmayacaktır. Kullanıcı adını ilk maç başlamadan göndermezseniz başvurunuz geçersiz olacak. Kullanıcı adını zamanında göndermeyenlerin veya diğer şartları eksiksiz sağlamayanların ödül kazanma hakkı olmayacak.

Formu Doldur Kullanıcı Adını Gönder

Insatgram ya da Twiter kullanıcı adınızı yazdığınızda “gönder” butonu çıkacaktır. Formu doldurduktan sonra mutlaka yarışma gönderisinin altına takım adını yazınız. Yukarıda Instagram ve Twitter kullanıcıları için şartları yazdık.
NF Yahoo Fantasy League
Bu sayfadaki ve Instagram gönderisindeki şartları okudum. *
Şartları dikkatli okuyun ve eksiksiz yerine getirin lütfen. Kullanıcı adını ilk maç başlamadan göndermezseniz başvurunuz geçersiz olacak. Kullanıcı adını zamanında göndermeyenlerin veya diğer şartları eksiksiz sağlamayanların ödül kazanma hakkı olmayacak.

Yahoo’ya Nasıl Kayıt Olurum?

Açılan pencerede kayıt formu olacak. Eğer Yahoo hesabınız varsa aşağıdaki “Sign in” linkinden giriş yapın. Yahoo emaili almak isterseniz, email alanının hemen altında “I want to create a new Yahoo email address” linkine tıklayıp alabilirsiniz. Mevcut email hesabınız ile Yahoo’ya kayıt olmak için formu doldurun, email adresinize bir kod gelecek. Bu kodu girince Yahoo hesabınız oluşmuş olacak. Yahoo hesabınızı açtıktan sonra, lig sayfasına yönlendirmezse sayfayı yenileyin veya yukarıda verdiğimiz ligimizin linkini tekrar tıklayın. Artık Yahoo hesabınız var ve ligimizin sayfasına geldiniz. Şimdi “JOIN LEAGUE” butonuna tıklayıp ligimize katılabilirsiniz.
“Submit”i tıklayıp şartları kabul ettikten sonra katılımcı listesi açılacak. Burada sağda bulunan “Set lineup” linkini tıklıyoruz ve takımımızı oluşturmaya başlıyoruz.
Artık takımınızı kurabilirsiniz. 200 dolar bütçeniz var ve bütçeniz doğrultusunda 8 oyuncu seçeceksiniz. Peki bu 8 oyuncuyu neye göre seçeceğiz? Yahoo fantezi puanları nasıl hesaplanıyor?

Yahoo Fantezi Puanları Nasıl Hesaplanıyor?

Fantezi puanlarında oyuncuların 6 kategorideki istatistiklerine bakıyor. Tabloda kat sayıları görebilirsiniz. 20 sayı, 8 ribaund, 6 asist, 3 top çalma, 1 blok ve 1 top kaybı ile oynayan bir oyuncunun fantezi puanının nasıl hesaplandığını da örnek ile açıkladık. Oyuncuları seçerken bütçenize göre en yüksek puanı alacağını düşündüğünüz oyuncuları seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz oyuncu 6 asist yaparsa 9 puan kazanıyorsunuz. Yahoo’nun her oyuncu için belirlediği bir ücret var. Bu ücretlere göre bugün oynanacak maçlarda forma giyecek oyuncular içinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Takımımızı Kuralım

Oyuncuların sağ tarafında bulunan artı (+) butonuna basarak oyuncuyu seçip takımımıza ekliyoruz. Kalan bütçeyi her oyuncu seçiminden sonra kontrol edebiliriz. Oyuncular sağ taraftaki takımımıza ekleniyor. İstersek buradan da eksi (-) butonuna basıp oyuncuları çıkarabiliyoruz. Seçimlerimizi tamamladıktan sonra kaydediyoruz ve maçların sonuçlarını bekliyoruz.

Kullanıcı Adını ve Profil Resmini Değiştirmek

Lige katıldıktan sonra sadece 1 kere kullanıcı adınızı değiştirme hakkınız var.
“Daily Fantasy” yazan yere tıklayın ve açılan yeni sayfada “Edit Setting” bölümünü tıklayın. Oradan Display Name ve Edit Avatar butonlarından değişiklikleri yapabilirsiniz. MY ACCOUNT’u tıklayıp EDIT SETTINGS’ten kullanıcı adınızı, EDIT PROFILE’dan da avatarınızı değiştirebilirsiniz.
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz