Zion Williamson’a Nazar Değdi

1463

2019 NBA Draft’ında 1. sıradan seçilmesi beklenen genç yıldızı en düşük 2500 dolar vererek salona izlemeye gelenler büyük bir şok yaşadı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NCAA’de oynanan Duke-UNC maçında Zion Williamson, maçın henüz başında Nike marka ayakkabısının parçalanması sonucu dizinden sakatlandı.

Sakatlanarak kenara gelen Duke’nin yıldızı Zion Williamson, maça devam edemedi. Duke koçu Mike Krzyzewski (Coach K), Zion’ın diz burkulması olduğunu, durumunun yarın netleşeceğini ve yakın zamanda aralarına döneceğini umduğunu söyledi.

Maçın hemen ardından başta Barack Obama ve LeBron James olmak üzere bir çok ünlü isim, genç yıldıza geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Zion Williamson’ın PG 2.5 (Paul George) ayakkabısının parçalanması üzerine Nike bir açıklama yaptı.

Duke ile 12 yıllık anlaşmamız var. Zion’a bir an önce iyileşmesini ve güçlü bir şekilde sahalara dönmesini diliyoruz. Ürünlerimizin kalitesi ve performansı bizim için azami derecede önemli. Durumu çözmek ve tanımlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Son 10 yılın en iyi kolej yeteneği olduğu iddia edilen Zion Williamson, ortalama 22.4 sayı, 9.2 ribaunt, 2.3 asist, 2.3 top çalma, 1.9 blok ve %29.2’yle üçlük atıyor.

2.08 boyundaki Zion şu anda 128 kiloda ve lige bu kiloyla girerse Los Angeles Clippers‘ın Sırp pivotu Boban Marjanovic’den (2.22 boyuyla 131 kilo) sonra en ağır oyuncu olacak. Zion’ın 2019-20 sezonundan itibaren NBA’de olması, sakatlık ve şanssızlık faktörü dışında, kesin gözüküyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here