Zion Williamson: “Koleje Geri Dönmek İstedim.”

Zion Williamson: “Koleje Geri Dönmek İstedim.”

Zion Williamson, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak NCAA’e ve Duke’a geri dönmek istediğini fakat bu isteğinden vazgeçirilerek NBA draft’larına katılmaya karar verdiğini söyledi.

Hali hazırda bilinen, veya bilinmiyor olsa bile ileride çok iyi bilinecek bir gerçek var ki Zion Williamson, ligde oynadığı oyunu en içten duygularla en çok seven oyunculardan bir tanesi. Öyle ki, 8 Ocak’ta JJ Redick ve Tommy Alter’ın yaptığı podcast’e konuk olan Zion, basketbol oynarken para ile ilgilenmediğini, o yüzden de NBA’e gelmek yerine kolejde kalma isteğinin sebeplerini anlattı.

“Ben, geri dönmek istedim. Bunu söylediğimde kimse bana inanmıyor ve öylesine söylediğimi düşünüyor, fakat hayır, samimi bir şekilde geri gitmek istedim. NBA bir yere kaçmıyor diye düşündüm. Para konusu da, bu sadece para. Bu oyunu para için oynamak istemiyorum, oyuna karşı sevgimden dolayı oynuyorum. Duke’taki deneyimimi o kadar sevdim ki orada kalmak istedim.”

Zion Williamson, Duke Üniversitesinde o kadar iyi bir zaman geçirmiş olacak ki; kolejde hissettiği basketbol sevgisi, kendi jenerasyonunun en ünlü ismi olarak draft’ın zirvesinde NBA’e ilk adımını atarak saatler içinde milyon dolarlık bir servet sahibi olma fikrinin önüne geçmeyi başarmış.

Zion, koleje devam etme fikrinden Duke’taki koçu Mike Krzyzewski ve ailesi tarafından vazgeçiriliş sürecini ise aynı programda özetledi. 

“Bu durum, Coach K’in geri dönmeme izin veremeyeceği bir noktadaydı çünkü o, benim aile için en iyi olacak kararı vermemi istiyordu. Takım arkadaşlarım da kolejde kalsam müthiş olacağını, buna karşın bu kadar zamandır uğruna çalıştığım şeyi bir kenarda bırakmamam gerektiğini söyledi. Zor bir durum. Günün sonunda kararımı en çok etkileyecek insan annemdi. Beni her şekilde destekleyeceğini söyledi ve ben de ‘Tamam o zaman, kolejde kalıyorum’ diye düşündüm. Fakat, annem ve üvey babam aralarında konuştuktan sonra, o kadar çalıştığım şey uğruna ilerlemem gerektiğini; eğer bu fırsatı bırakırsam daha sonra kötü hissedeceğimi bana anlattılar.”

Zion, böylece NBA’e girme kararını vermiş oldu ve 22.6 sayı, 8.9 ribaund, 2.1 asist ortalamaları yaptığı kolej sezonunu geride bıraktı. Kilo sorunlarından dolayı diz sakatlıklarıyla boğuşan 19 yaşındaki Williamson, sezon öncesi hazırlık maçlarında yalnızca 4 maç oynadıktan sonra sakatlandı ve bu sezon geri dönecek gibi de görünmüyor. Oynadığı 4 NBA sezon önü hazırlık maçında ise 23.3 sayı, 6.5 ribaund ve 2.3 asist ortalamalarıyla sahada kaldı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz