Zion Williamson İlk Maçına Ne Zaman Çıkacak?

1966
Zion Williamson İlk Maçına Ne Zaman Çıkacak?

Draft edildiği günden beri izleyiciler tarafından merakla beklenen ve NBA’e damga vurabilecek bir oyuncu olarak görülen New Orleans Pelicans’ın çaylak oyuncusu Zion Williamson’ın ocak ayında sahalara geri dönmesi bekleniyor. Lisedeki insan üstü smaç videolarıyla ünlenen Williamson, birinci sıradan NBA’e seçilmişti. Lise zamanlarından beri medyada göz önünde olan Zion’dan yüksek bir beklenti vardı. Hatta ilerde süperstar seviyesinde bir oyuncu olacağına o kadar kesin gözle bakılıyordu ki Jordan markası daha NBA’de tek maç oynamamış Zion ile 7 senelik 75 milyon dolar değerinde anlaşma yaptı. Çok büyük heyecanla 1. sıradan Pelicans’a seçilen genç oyuncu, yaz liginde dizinden sakatlanması sonucu takıma katkı sağlayamadı. Geleceğini Zion başta olmak üzere gençlere emanet eden ve yeniden yapılanmaya giden Pelicans ise seneye istediği gibi başlayamadı ve 11-23 rekoruyla sezona devam ediyor. Zion’un geri dönmesini dört gözle bekleyen Pelicans yönetimi, genç oyuncunun sakatlığı hakkında Stadium’dan Shams Charaina’ya açıklamalarda bulundu:

“Bana iki tarafın da (Zion ve Pelicans yönetimi) Williamson’un ocak ayında dönmesine umutlu olarak baktığı söylenildi.”

Pelicans bu umutlu yaklaşıma rağmen genç oyuncu ile ilgili dikkatli davranmayı devam ettireceklerini söyledi. Yönetim Zion’un uzun seneler sakatlık yaşamadan nasıl devam edeceğinin formülünü arıyor ve bu nedenle tam olarak iyileşene kadar oynamasına izin verilmeyeceğini belirtiyor. Takım antrenmanlarına katıldıktan sonra ise en ufak sakatlık tekrarı belirtileri göstermesi halinde bütün sezon oynamayacağına vurgu yaptılar. Birçok taraftar Zion’un kilosundan dolayı sakatlıktan çok çekeceğini iddia ediyor ve Pelicans yönetimi bu endişelerin farkında. Zion geçtiğimiz haftalarda ESPN röportajında Pelicans yönetiminin ona vücut dinamiği hakkında yardım etmesi hakkında konuşmuştu:

“Pelicans bana vücudumun kinematik zinciri için tekrardan nasıl farklı yüründüğünü ve koşulduğunu öğretiyor”

Yaz liginde sakatlanana kadar 23.3 sayı, 6.5 ribaund ve 2.3 asist ile oynayan Williamson’un geri dönüş ihtimali ise ondan çok umutlu olan Pelicans taraftarlarını bir hayli heyecanlandırdı. Uzun vadede geleceği parlak olması beklenen Pelicans, bu sezon Zion’a bel bağlamış durumda. Bu yüksek beklentinin yarattığı baskı altında Zion’un sezonda istenenleri verip veremeyeceği ise hala bir merak konusu.

Eren SOLAK

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz