Yenilenen Clippers Tam Not Aldı

293

Los Angeles Clippers, Staples Center’da Chicago Bulls’u konuk etti. Gözler şüphesiz Tobias Harris ve Avery Bradley’nin üzerindeydi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maç Tobias Harris’in hoşbuldum üçlüğüyle başladı. Chicago’nun ilk sayıları J.Grant’tan geldi 3-7 (8:00). Maça felaket başlayan Chicago
J.Grant’ın 7 sayılık katkısıyla, Clippers’ın da isabet yüzdesinin düşmesiyle oyuna ortak oldu ve ilk molaya gidildi 9-10 (5:29). Takımlar moladan karşılıklı üçlüklerle döndüler. Oyun hareket kazandı. Lopez’in basket faulüyle molaya gidildi 14-17 ( 2:21). İlk çeyreği doğru pozisyonlar oluşturarak doğru şutlarla isabet bulan Clippers önde kapadı. Chicago Bulls ise bireysel yetenekler üzerinden hücum etti. Defans konusunda ise konsantrasyon eksikliği görüldü. İlk çeyrek sonucu 17-22.

İkinci çeyreğe Lou Williams’ın serbest atış isabetleriyle başlandı. Lou Williams’ın takımına hücumda hareket kazandırması, Chicago’nun buna tepki verememesi ilk molayı aldırdı 19-28 (9:25). Moladan sonra oyun hızlandı, Gallinari kısa sürede 8 sayılık katkı yaparken Chicago’dan üçlük isabetleri geldi. LAC, rüzgarı arkasına alınca molaya gidildi 28-43 (6:44). Chicago moladan Zipser’in önemli üçlüğüyle döndü. Clippers’ta ise Gallinari sayılar bulmaya devam etti. Bulls, Zipser’in üçlükleriyle hayatta kalmaya devam etti. Mola 36-47 (4:23). Çeyrek sonuna doğru Lou Williams üst üste isabetleriyle fark yarattı. Bulls, Holiday’ın üçlüğünden sonra boyalı alanda inanılmaz performans sergiledi, son saniyelerde LaVine üçlüğü buldu. İlk yarı sonucu 52-57.

Üçüncü çeyreğin başlarında Bulls’ta Zipser direnmeye devam etti ancak karşı tarafta Gallinari ve Teodosic üst üste üçlükleri buldular, Tobias Harris’in de çift el smacı Clippers’ı ayağa kaldırdı. Mola 59-69 (8:31) Üçüncü çeyrek takımların karşılıklı basketleriyle geçildi. Öne çıkan isimler Clippers’ta Williams, T.Harris oldular, Chicago tarafında ise J.Holiday ve J.Grant oldu. Üçüncü çeyrek sonucu 81-87.

Dördüncü çeyreğe önemli başlangıç Gallinari’nin üçlüğü oldu 83-92 (10:15). Bulls’ta kaçan şutlarından ardından Harrell’ın turnikesi de gelince molaya gidildi 85-98 (8:17). Mola sonrası Lou’nun turnikesinden sonra Bulls hücumdan boş döndü ve fark açılmaya başladı, Chicago kopmaya başladı. Harrell’ın pota altındaki enerjisi Clippers’ı canlı tuttu. Chicago’da ise Lopez boyalı alanda iyi işler çıkardı. Karşılaşma karşılıklı basketlerle devam etti, fark 8-12 sayı bandında seyretti. Maç skoru 103-113.

Maçın öne çıkan isimleri ve istatistikleri : Clippers tarafında Tobias Harris 24 sayı, 4 ribaund ile Danilo Gallinari 24 sayı 9 ribaund ile Lou Williams 21 sayı ile oynadı. Chicago’da ise Zach LaVine 21 sayı 9 ribaund ile Paul Zipser 16 sayı 5 ribaund ile Robin Lopez 15 sayı 8 ribaund ile oynadı.

Mert Bahçe

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here