Yeniden Başlayacak NBA Sezonu ile İlgili En Büyük 5 Soru

934

1. Lonzo Ball Şut İstikrarını Sürdürebilecek mi?

Pelicans bu sezon ki sürükleyeciliğini devam ettirmek istiyorsa Lonzo Ball’un yüksek yüzdeli üçlüklerine ihtiyacı var. Lonzo Ball, bu sezon maç başına ortalama 6.5 üçlük atışı yapıp bu atışların %39’unu baskete çevirdi. Ball potadan uzaklaştıkça daha büyük bir tehdit haline dönüştü ve takımdaki diğer yaratıcı oyuncularla birlikte sahaya daha iyi yayılıyorlar.

Lonzo atış formunu değiştirip daha saldırgan oynamaya başladı. Asıl soru şu:’Bu basketleri atmaya devam ettirebilecek mi?’ Pelicans 30 Temmuz’da oynayacağı ilk maç ile birlikte yaklaşık 5 aylık bir süreden sonra ilk defa sahaya çıkacak. Bu da yeni bir sezona başlamak gibi olacaktır. Lonzo’nun atışlarındaki yüzde Pelicans’ın play-off’a girip giremeyeceğini belirleyen etkenlerden biri olacak.

2. Lakers’da Artan Süreleri Kim Oynayacak

Avery Bradley – tüm sezon boyunca sağlıklı iken – maç başına ortalama 25 dakika süre alıp artan dakikalarda da Rondo, KCP ve Danny Green forma giyerdi. Şimdi ise hem Rondo hem Bradley Orlando’da benchde olmayacaklar. KCP’yi bu kadar fazla süre saha da tutmak takıma zarar verecektir. Danny Green bu sürelere zaten normal sezonda da çıkıyordu fakat yanına başka oyuncular lazım. Bu oyuncularda görünen o ki Jr. Smith ve Dion Waiters olacak. Peki, Jr. Smith ve Dion Waiters neredeyse 1 sezon oynamayıp direkt olarak şampiyonluğa oynayan bir takımda böylesine büyük bir rolü kaldırabilecekler mi?

3. Jason Tatum Play-Off’lar da Star Olmaya Hazır Mı?

Sezonun ilerleyen kısımlarında Tatum, Kemba Walker’dan takımın sürükleyeci oyuncu rolünü aldı. 1 Şubat’tan lig kapanıncaya kadar Tatum maç başına ortalama 9 üçlük deneyip bunları %47 ile baskete çevirdi ve 29.2 sayı ortalaması ile ligde en çok sayı atan 5.oyuncu konumuna geldi. Bu istatistikler süper star seviyesidir fakat onu bu seviyede sadece bir süreliğine gördük. ‘Bunu devam ettirebilecek mi?’ asıl soru.

Tatum 1 Ocak’tan itibaren %43 üç sayılık isabet ile 26 sayı, tüm sezon boyunca ise %40 üç sayılık isabet ile 23.8 sayı buldu. Bu mantıksız bir sıçrama değil. Fakat sayılarla anlatılmayan bazı şeylerde vardır, televizyonu açın ve geleceğin süper starını izleyin.

4. Ben Simmons’ın 4 Numaraya Kayması 76ers’i Rahatlatacak Mı?

Brett Brown verdiği bir röportajda Orlando’da Ben Simmons’ın 4 numara oynayacağını söylemişti. Bu da Shake Milton’ın oyun kurucu olarak başlayacağı anlamına geliyor. Simmons oyun kurucu rolü için yetenekli olsa da uzun zamandır gerçek bir lider gibi oynayamıyor. 4 numarada ise Draymond Green’den daha atletik bir oyuncu olarak görev yapacaktır. Simmons’ın fiziğine baktığımızda da 4 numara oldukça yeterli güce ve kuvvete sahip.

Saha içi yayılımı ve yarı saha hücumları, 76ers’in ana problemi ve Shake Milton, Ben Simmons sakatken ki gibi yaratıcı ve şuta dayalı oyununu oynarsa Philly için daha verimli olabilir çünkü Ben Simmons sakatken, Milton üçlükten %46, pota altından %70 ile oynadı.

Joel Embiid ve Ben Simmons’ın birlikte pota altı oynamasında problem çıkabilir çünkü iki oyuncuda pota altından ekmek yiyen oyuncular. Fakat Simmons topla koşarken ki üretkenliği pota altındaki üretkenliğinden daha fazla. Teoride mantıklı gözüken bu durumu sahada görmek daha efektif olacaktır.

5. Westbrook Kaldığı Yerden Devam Edebilecek Mi?

Tabii bu başlığı konuşurken Westbrook’un korona virüsü tamamen yenip, sağlıklı bir şekilde takıma katıldığını varsayarak gerçekleştiriyoruz. Westbrook özellikle Capela takasından sonra kariyerindeki zirvelerden birini yaşıyordu. 1 Ocaktan itibaren 31.7 sayı, 8.1 ribaund, 6.9 asist, 1.9 top çalma ve %52 saha içi isabeti. İle oynadı.

Capela takasından sonra Westbrook amansızca pota altına girmeye başladı ve Giannis’in mini boyu gibi oyununu devam ettiriyordu. İçeride uzun bir oyuncu olmadığı için sezon başındaki gibi zorlama üçlükler atmak zorunda da kalmıyordu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz