Yaz Ligi’nde İlk 2 Günün Göze Çarpanları

491
NBA
Yaz Ligi'nde İlk 2 Günün Göze Çarpanları

NBA Draft’inin yapılmasının ardından NBA Summer League’in de Utah ve Sacremento ayağı başladı. Toplam 8 takımın katıldığı 3 günlük turnuvada takımlar şu ana kadar 2 maç yaptı. 11 gün sürecek ve diğer bütün takımların da katılacağı Yaz Ligi’nin Las Vegas ayağı 6 – 17 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. İlk 2 maçlar sonunda öne çıkan oyuncuları ve hayal kırıklığı yaşatan oyuncuları derledik:

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

1 – Jaren Jackson JR. (Memphis Grizzlies)

Bu sene 4. sıradan seçilen Jackson, turnuvanın ilk günü müthiş bir maç çıkardı. Atlanta karşısında 23 dakika sahada kalan Jackson, 8/13 üçlük isabeti bularak 29 sayıyla oynadı. Forvet olmasına rağmen keskin şutörlüğünü de gösteren 19 yaşındaki oyuncu ikinci maçta ilk maç kadar öne çıkmasa da 10 sayı 8 ribaunt ile galibiyette pay sahibi oldu.

2 – Derrick Jones JR. (Miami)

NBA kariyerine 2016 yılında başlayan Derrick Jones, bu sene kendini daha da geliştirmişe benziyor. İlk maçta 24 sayı 11 ribaunt ile oynayan oyuncu 89-74 kazandıkları Lakers maçında da 21 sayı 5 ribaunt ve 4 blok ile öne çıkan isim oldu. Atletizminin yanı sıra iki maçta toplam 5/9 üçlükle oynayan Derrick Jones normal sezonda şans verilmesi halinde Miami’ye oldukça fazla katkı sağlayabilir.

3 – Moritz Wagner (LA Lakers)

21 yaşındaki Alman pivot bu sene 25. sıradan seçilmişti. İlk Summer League maçında müthiş bir performans gösteren Wagner, 27 dakikada 23 sayı ve 7 ribaunt ile oynadı. Lakers’ın Miami’ye kaybettiği ikinci maçta da sahaya ilk beşte çıkan Wagner ilk maçtaki kadar süre bulamadı ve 8 sayı 4 ribauntta kaldı. Ancak Wagner yalnız hücumda değil savunmada da iyi işler yapabildiğini gösterdi. Miami Heat maçında geçtiğimiz senenin çaylağı Bam Adebayo ile eşleşti ve gayet iyi bir direnç gösterince Bam Adebayo 9 sayıda kaldı.

4- Derrick White (San Antonio Spurs)

Yaz Ligi’nde oynayan en yaşlı oyunculardan birisi olan White 24 yaşında. NBA kariyerine geçen sene Spurs’de başlamış ve 3.2 sayı 1.5 ribaunt ortalamasıyla oynamıştı. Derrick White Yaz Ligi’nin ilk 2 maçına fırtına gibi girdi. İlk iki maçta ortalama 21.5 sayı 6.5 ribaunt 7.5 asist ile oynadı ve şu ana kadar en istikrarlı oyunculardan biri olarak gözüküyor.

Bu oyuncuların tam tersine büyük potansiyelli olarak gösterilen fakat ilk 2 maçta beklenileni veremeyen ve hayal kırıklığı yaratan oyuncular da oldu. İşte o oyuncuların bazıları:

1 – Marvin Bagley III (Sacremento)

Bu senenin 2. sıra seçimi olan Bagley ilk maçına Lakers karşında çıktı. Marvin Bagley maçın hücum yönünde 18 sayı bulsa da savunmada bekleneni veremedi. 4 numara olmasına rağmen zorlu eşleşmelerde güç eksiğinin olduğu göze çarptı. Golden State’e karşı oynanılan ikinci maç da onun için tam bir hayal kırıklığı oldu. 27 dakika sahada kalan Bagley 3/16 saha içi isabeti ile oynadı ve 7 sayıda kaldı.

2- Trae Young (Atlanta)

Birçok kişiye göre son yılların en keskin şutörü olarak gösterilen Trae Young’ın da Yaz Ligi macerası çok kötü başladı. Atlanta’nın Memphis’e 88-103 mağlup olduğu maçta Young 16 sayı bulsa da 1/11 üçlük isabeti ve toplamda 4/20 saha içi isabeti onun adına felaket denecek seviyedeydi. Young adına ikinci maçta da pek değişen bir şey olmadı. San Antonio Spurs karşısında 5/16 ile oynayan Trae Young 12 sayı üretebildi. Stephen Curry potansiyelinde gösterilen oyuncunun iki maçtaki toplam üçlük yüzdesi %12.

3 – Lonnie Walker IV (San Antonio Spurs)

18. sıradan seçilen Walker’da ilk maçında istenileni veremeyen oyunculardan biri oldu. Utah Jazz’e karşı 3 numara pozisyonunda başladı ve çok kötü bir hücum yüzdesi ile oynadı. Maç boyu toplam 16 şut deneyen Lonnie Walker sadece 3 isabet bulabildi ve 7 sayıda kaldı. Savunmada da istenilen katkıyı sağlayamayan Walker maçı -19 verimlilikle kapattı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here