Joe Ingles ‘From Zero to Hero’

692
Joe Ingles 'From Zero to Hero'
Joe Ingles 'From Zero to Hero'

Avrupa’da geride bıraktığı mütevazı kariyerden sonra iyi koşamayan, sıçradığında ayaklarının altından bir defter geçirebileceğinize emin olamayacağınız bir atlete, temaşanın kutsal mabedinde, yaklaşık 180 güne sığan 82 maçlık bir takvimde bir rol biçenlerin sayısı pek de fazla değildi. Sezon öncesi hazırlık döneminin sonunda Clippers tarafından kesildiğini öğrendiğinde, eşinin onun NBA’deki ilk maçını izlemek üzere Avustralya’dan yola koyulup, çoktan kilometreleri eritmeye başlaması belki de çoklarınca vazgeçmek için yeterli bir sebepti.

Joe Ingles
Joe Ingles
USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans


09′ draftına girmiş fakat seçilememiş, daha sonra 27 yaşında davet aldığı takımın 15 kişilik nihai kadrosunda kendisine yer bulamamış bir oyuncu için yolun sonu her şeyden daha gerçek görünebilirdi. Ama o kapıyı tıklamaya devam etmeyi seçti. Tam o sırada Utah Jazz’den kaptığı garanti olmayan kontratı, serüvenine bambaşka bir yön vermek için harika bir fırsata çevirdi. Adım adım üzerine koyarak, önceleri çizginin gerisinde alan açmak için sıradan bir tehditken keskin bir şutöre dönüştü. Ardından tek opsiyonlu iyi bir ikili oyun partnerinden, savunmasını 4 tehditle sınayan harika bir pick&roll oyuncusuna terfi etti. Bunların yanına eşsiz saha görüşünü ve oyun bilgisini eklediğinizde, iki senedir ‘Vahşi Batı’nın en tatlı süprizine imza atan takımının baş mimarlarından birini tarif etmiş oluyorsunuz.

‘Jingilin Joe’ ayrıca geçtiğimiz yıl normal sezona sığdırdığı 204 üçlük isabetiyle, Peja Stojakovic’ten sonra bir sezonda 200 üçlüğü geçen ilk uluslararası oyuncu oldu.

Görünümüyle daha çok Fizik öğretmenini andırıyor olabilir ya da yavaş ayakları yüzünden hala ‘Slow Mo Joe’ lakabından kurtulamamış olabilir ama tüm o fiziksel dezavantajlarının üzerini oyun aklıyla örterek başardığı dönüşüm kendi adıma parkelerden hayatın ta kendisine yansıyan en esinlenesi hikayelerden biri. Hayat demişken şimdilerde Ingles’in ailesiyle birlikte vermekte olduğu sınavı da es geçmeyelim. Joe & Renae çiftinin 2.5 yaşındaki ikiz bebeklerinden birine, Jacob, geçtiğimiz ay içerisinde otizm teşhisi koyuldu. Bugün onun oyuncu kimliğine dair övgü dolu düzinelerce yazı bulabilirsiniz. Eminim bundan seneler sonra bir baba olarak çok daha özel bir başarı hikayesinin kahramanı olacak ve bizler yine onu keyifle okumaya devam edeceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here