Westbrook ve George Valizleri Haziran Ayında Toplamış!

1119
Oklahoma City Thunder
Westbrook ve George Valizleri Haziran Ayında Toplamış!

NBA’de son yılların en hareketli yazını geçiriyoruz ve bu yaz baş rolde olan takımlardan birisi de şüphesiz Oklahoma City Thunder. Beklenmedik şekilde Paul George’u Clippers’a yollayan Okc ardından takımın diğer yıldızı ve simge ismi Russell Westbrook’u da Houston Rockets’a takaslamıştı. Bu takaslar sonrasında bir çok draft hakkı toplayan Thunder, yeniden yapılanma yoluna gitmişti. Ancak bu takasların temeli draft dönemi olan haziran ayına dayanıyormuş.

İddialara göre geçtiğimiz sezonun bitişinin ardından Russell Westbrook ve Paul George Thunder yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirmiş. Toplantının içeriği ise takımın 2 sezondur playoff’larda ilk turdan öteye gidememesi ve yıldız oyuncuların bu konudan duyduğu memnuniyetsizlik. Takımda önemli değişikliklere gidilmesini öneren ikilinin, takıma güçlü eklemeler yapılmasını, aksi taktirde takaslarını istedikleri düşünülüyor.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Serbest oyuncu piyasasının açıldığı 1 temmuz tarihinde ise Oklahoma yönetimi ikilinin istekleri doğrultusunda takas pazarını yoklamaya başlamış. Anlaşılan yönetim takıma seviye atlatacak eklemeleri yapacak ortamı bulamamış ve rebuilding yolunu tutmuş.

Bunların üzerine Kawhi Leonard’ın “bir yıldız daha” şartını duyan Clippers yönetimi Paul George için agresif davranarak yıldız oyuncuyu 7 temmuz tarihinde, Kawhi Leonard ile aynı gün takıma kattı.

Russell Westbrook için ise uygun paketi almak için bir süre daha beklendi ve 12 temmuz tarihinde Houston Rockets ile Chris Paul ve draft hakları karşılığında anlaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here