Vitoria’ya Nasıl Gidilir | Final Four Rehberi 2

528
Vitoria'ya Nasıl Gidilir | Final Four Rehberi 1
Vitoria'ya Nasıl Gidilir | Final Four Rehberi 1

Vitoria-Gasteiz’e San Sebastian ve Bilbao’dan Nasıl Gelebilirsiniz?

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Avrupa’nın en büyük ve prestijli basketbol organizasyonu Euroleague Final Four 2019 bildiğiniz üzere bu yıl 17-19 Mayıs tarihleri arasında İspanya’nın Vitoria-Gasteiz şehrinde düzenlenecek. Bu yılki Final Four ülke olarak bizim için çok daha özel ve anlamlı. Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes ile İspanya’ya 2 Türk takımı ile gidiyoruz. Tarif edilemez bir gurur bu hepimiz için. Hal böyle olunca bu organizasyona en çok ilgi gösteren ülkelerin başında şüphesiz ki Türkiye de yer alacaktır.

İspanya bilindiği üzere Schengen vizesi ile seyahat edilebilen bir ülke. Ülkemizden de İspanya’nın birçok noktasına direkt uçuş seferleri bulunmakla birlikte, Euroleague Final Four 2019’un düzenleneceği Vitoria-Gasteiz şehrine ne yazık ki Türkiye’den direkt sefer bulunmamaktadır. Ancak Bilbao ve San Sebastian şehirleri Vitoria-Gasteiz şehrine ortalama 1 saat kadar uzaklıkta yer aldığı için (otobüs yolculuğu ile) bu noktalara uçabilirsiniz.

Otobüsler ile Vitoria’ya Ulaşım ve Yolculuk Ücretleri

Vitoria-Gasteiz küçük bir şehir olması nedeniyle oldukça sınırlı konaklama alternatiflerine sahip. Bu yüzden Final Four’a gelen çok sayıda taraftar çevre şehirlerde konaklamak zorunda kalacak. Bunlardan en çok tercih edilen iki tanesi ise Bilbao ve San Sebastian. Bu şehirlerden Vitoria Gasteiz’e kendi kiralayacağınız araçlarla veya otobüslerle gelebilirsiniz. Otobüsler günün çeşitli saatlerinde bu şehirler arasında çift yönlü taşımacılık yapmaktadır. Yolculuğunuz Bilbao’dan Vitoria’ya ortalama 1 saat 5 dk sürerken, San Sebastian’dan ise yaklaşık 1 saat 15-20 dk sürecektir. Otobüs seferlerini incelemek, seferler ve fiyatlar konusunda fikir sahibi olmak için  busbud.com sitesine göz atabilirsiniz. Günün çeşitli saatlerine göre değişen fiyatlar 8-15 EUR arasında. ( Fiyatlar değişkenlik gösterebilir.)

Final Four Özel Servisleri İle Vitoria’ya Ulaşım ve Yolculuk Ücretleri

Bir diğer alternatif ise bu şehirlerden organizasyon günlerine özel düzenlenecek olan www.f4transportation.com servisleri. Bu servisler San Sebastian ve Bilbao’da şehrin çeşitli noktalarından Vitoria’da EL Final Four 2019 organizasyonun düzenleneceği Fernando Buesa Arena’ya ve Eurolague Fan Zone’a seferler yapacaktır. Dilerseniz 15 Mayıs’a kadar biletinizi günlük gidiş dönüş bilet şeklinde alıp bu servisten de yararlanabilirsiniz. Günlük 1 kişi gidiş dönüş fiyatı 22 EUR olarak satışta. Siteden kolaylıkla biletinizi satın alabilir ve kalkış varış saatlerini inceleyebilirsiniz. Bileti satın alırken sadece gidiş saatinizi seçiyorsunuz dönüş saatiniz açık olarak alabiliyorsunuz. Eğer konakladığınız şehirden direkt maçların oynanacağı Fernando Buesa Arena’ya gitmek istemezseniz Fan Zone’a giden saatlerdeki servisleri seçebilir, fan zone’da çeşitli etkinlikleri izleyebilir konserleri dinleyebilir ve sonra Euroleague shuttle’ları ile arenaya geçebilirsiniz.

Shuttle otobüsleri 17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde öğleden sonra 4.00’ten sonra her 15 dakikaya bir Fan Zone’dan Fernando Buesa Arena’ya seferler yapacaktır. Otobüsler maçların oynanacağı günlerde son maç bitiş saatinden önce hareket etmeyecektir. Bu yüzden herhangi bir gecikme yaşanması halinde endişelenmenize gerek yok.

Hangi Ulaşım Alternatifi Daha Avantajlı?

Eğer otobüs biletinizi kendiniz almak isterseniz bulunduğunuz şehirdeki otobüs durağından Vitoria otobüs durağına yolculuk ediyor olacaksınız ve Vitoria’da indikten sonra tekrar bir otobüs veya taksi ile Fernando Buesa Arena’ya ulaşmanız gerekecektir. Bu alternatif eğer günün en ucuz saatli seferi ile Vitoria’ya gelir ve şehir içi otobüslerle arenaya ulaşırsanız Final Four özel servislerine göre daha ekonomik fiyatlı olacaktır. Ancak Final four özel servisleri ile gelirseniz Bilbao ve San Sebastian’dan direkt olarak arenaya veya Fan Zone’a ekstra araç değiştirmeden gelebilirsiniz. Fan Zone’da etkinliklere katılıp daha sonrasında Eurolague ring seferleri ile arenaya geçebilirsiniz.

Seçeneklerden biri daha ekonomik, diğeri ise daha konforlu. Eğer servisleri kullanacaksanız biletlerinizi www.f4transportation.com sitesinden 15 Mayıs’a kadar mutlaka almalısınız.

Serinin diğer yazıları:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here