Vitoria Gasteiz Seyahati | 2019 Final Four Rehberi 1

1439
Final Four 2019 için Vitoria Gasteiz Seyahat Rehberi
Final Four 2019 için Vitoria Gasteiz Seyahat Rehberi

THY Euroleauge 2019 Final Four bu yıl 17-19 Mayıs tarihleri arasında İspanya’nın Vitoria Gasteiz şehrinde düzenlenecek. Temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in de katılmasını umduğumuz Avrupa’nın 1 numaralı organizasyonu için İspanya’nın Vitoria Gasteiz şehrine gitmek isteyenler için biraz bilgi vereceğiz.

Euroleague Final Four 2019
Euroleague Final Four 2019
USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İspanya’nın ev sahipliği yapacağı bu etkinlik için geçtiğimiz hafta özel bir organizasyon ile 2019 Final Four logosu Vitoria Gasteiz kentinde tanıtıldı. Her yıl Avrupa’nın çeşitleri ülkelerinde düzenlenen Euroleague Final Four organizasyonlarına en çok ilgi gösteren ve katılım sağlayan ülkeler arasında Türkiye ilk sırada yer alıyor. Bu yıl da ülkemizden çok sayıda basketbolsever bu eşsiz organizasyonu yerinde izlemek ve bu müthiş atmosfere ortak olmak için İspanya yollarına düşecek.

Vitoria Gasteiz’e Gidiş Alternatif Rotaları

Vitoria, İspanya’nın kuzeyinde Bask özerk bölgesinde yer alan, Alava ilinin başkenti olan 238 bin civarı nüfusuyla Özerk bölgesinin nüfus bakımından en büyük ikinci şehridir. Bilbao ve San Sebastian şehirlerine komşudur.

Final Four Vitoria Gasteiz 2019
Final Four Vitoria Gasteiz 2019

Öncelikle İspanya’ya gidebilmek için Schengen vizesi almış olmak şartı var. İspanya başkonsoloğuna gerekli evraklarla yapılacak başvuru ile vizenizi alabilirsiniz. İstanbul’dan Vitoria Gasteiz’e direk uçuş seferleri bulunmamakla birlikte, Vitoria Gasteiz’e otobüsle 1 saat 15 dakika uzaklıktaki Bilbao kentine Türk Havayollarının direk seferleri bulunmaktadır. Ancak İstanbul – Bilbao direk seferinin fiyatı, İstanbul-Barcelona ve İstanbul-Madrid direk sefelerine göre oldukça yüksektir.  İspanya hızlı tren ağlarının da çok gelişmiş olduğu bir ülke olduğundan seyahatinizi biraz daha uzun ama çok daha ekonomik yapmak isterseniz İstanbul’dan Madrid veya Barcelona’ya uçup bu şehirlerden hızlı trenlerle San Sebastian veya Bilbao’ya gidip ordan Vitoria Gasteiz’e geçebilirsiniz.

Vitoria Gasteiz’de Konaklama

 Vitoria Gasteiz şirin ve küçük bir şehir. Çok büyük bir şehir olmaması dolayısıyla konaklama alternatifleri çok fazla değil. Otel sayısı oldukça az. Ev kiralama seçenekleri de maalesef çok yaygın değil. Bu yüzden daha önce playoff maçlarına Vitoria’ya giden taraftarlar daha çok San Sebastian’da kalıp, kiraladıkları araçlarla veya neredeyse saat başı kalkan otobüslerle Vitoria’ya gidiş geliş yapmayı tercih ettiler. Aynı şekilde Bilbao’dan da gidiş geliş yapan taraftarlar oldu. Bu iki şehir hemen hemen Vitoria’ya eşit uzaklıkta yer alıyor. Vitoria şehrine göre daha canlı ve turistik yerler olması nedeniyle daha çok tercih ediliyorlar.

Neden San Sebastian’da kalmalısınız?

Kuzey İspanya’nın incisi, sahil ve gurme turizminde ülkede en çok tercih edilen şehirlerin başında gelen San Sebastian, Vitoria’ya otobüsle sadece 1 saat 15 dk lık mesafede yer aldığı için en güzel konaklama alternatif şehirlerinden biri. Tren istasyonu ve otobüs terminalinin yan yana bulunduğu, ulaşımın oldukça rahat sağlandığı bu şehirde konaklamanızı yaparak aynı zamanda Final Four 2019 seyahatinizi tatile de dönüştürme imkanı bulacaksınız. Şehirde yaygın olan bisikletle seyahat etme seçeneği sayesinde şehrin her köşesini rahatlıkla gezebilir ve kişi başına en çok Michelin yıldızlı restoran düşen bu güzel şehirde harika tatlar deneyebilirsiniz.

İdeal bir Final Four 2019 Rotası Önerisi

İstanbul’dan Pegasus’un ekonomik tarifeleri ile Barcelona veya Madrid’e uçmak. Barcelona, Madrid ve tercih ederseniz Toledo gibi şehirleri ziyaret edip kiralayacağınız araç veya tren ile San Sebastian’a geçmek ve burada konaklamak. 17-19 mayıs günleri San Sebastian’dan Vitoria’ya yine aracınızla veya otobüslerle gelip gitmek. İspanya otobüs ve tren ağlarının çok gelişmiş ve yaygın olduğu bir ülke olduğundan araç kiralamanıza hiç gerek kalmadan istediğiniz her şehre kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tren biletlerinizi www.renfe.com adresinden seyahat tarihlerinizden önce ekonomik olarak satın alabilirsiniz.

Serinin diğer yazıları:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Polonya’da Erasmus öğrencisi olan biri olarak Kraków dan Madrid ve Barcelona ya çok daha pahalı ama san sebastiana yine yakın olan Bordeaux a uçak bileti daha ucuz. Belki Türkiye’den gidecekler de bu yolu da alternatiflerine ekleyebilirler. Muhteşem üzüm bağlarını ve şarabını da turistik listenize ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here