Tyler Ennis: Fenerbahçe Taraftarının Karşısına Çıkmak İçin Sabırsızlanıyorum

2277
Tyler Ennis: Fenerbahçe Taraftarının Karşısına Çıkmak İçin Sabırsızlanıyorum
Tyler Ennis: Fenerbahçe Taraftarının Karşısına Çıkmak İçin Sabırsızlanıyorum

Fenerbahçe medya gününde, Lakers’tan transfer olan Tyler Ennis ile çok keyifli ve bir röportaj yaptık. Röportajdan önce NBA Followers sayfamızı biliyor musun diye sormuştuk, bildiğini söyledi; röportajın son sorusuna verdiği cevap için kısa bir ön bilgi vermiş olalım.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Fenerbahçe taraftarı ile ilgili neler anlatıldı, şu ana kadar taraftarlardan nasıl bir ilgi gördün?

Resmi anlaşmamızı yapmadan önce taraftarlar özel mesaj ile ve sosyal medyadaki fotoğraflarıma yazdığı yorumlarla ilgisini gösterdi. Daha transfer söylentileri başlar başlamaz taraftarın yoğun ilgisi beni çok şaşırttı. İstanbul’a geldiğimde de her yerde Fenerbahçe taraftarlarını ve yoğun ilgisini gördüm; bu harika, beni çok heyecanlandırıyor. Burada çok iyi karşılandık, neredeyse bir aydır buradayım ve İstanbul’da yaşamak harika. Kısa bir seyahatimiz var bu seyahatten sonra taraftarın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum.

İstanbul’u sevdin, peki Türk yemeklerini nasıl buldun?

İstanbul’da her yerde çok iyi restaurantlar var ve yemekler harika. Benim için de ailem için de burada yaşamaya ve yemeklere alışmak çok kolay oldu.

Önümüzdeki hafta Fenerbahçe forması ile ilk resmi maçına çıkacaksın ve taraftarın büyük bir merakla beklediği oyunculardan birisin. Neler bekliyorsun. Baskı hissediyor musun? 

Evet, ilk maçımız önümüzdeki hafta. Herkes taraftarı anlatıyor. Bir baskı hissetmiyorum, Avrupa’nın en büyük takımına geldim. Takım arkadaşlarım ve koç yıllardır başarılı bir grafik çiziyor. Benim yapmam gereken en kısa sürede takıma adapte olmak ve takım kimyasına uyum sağlamak. Baskı ile ilgili bir endişem yok, odaklandığım şey takımın uyumlu bir parçası olmak ve katkı sağlamak.

Fenerbahçe, son yıllarda Euroleague’de çok başarılı. Sen bu ligde ilk kez oynayacaksın, Euroleague’deki ve Fenerbahçe’deki hedeflerin nelerdir?

Buraya başarı ve kendimi geliştirmek için geldim. Kazanan bir takım ve kazanan bir koç var, bu benim çok iyi. Koçtan öğreneceklerim var ve takımın bir parçası olup başarıya katkı sağlamak istiyorum. Takımın ihtiyacı ne ise onu yaparım, hücumda da savunmada da elimden geleni yapmaya hazırım. Gerçekten takımın parçası olmak ve başarı için çok heyecanlıyım.

Biraz NBA konuşalım. Birkaç ay önce seni Los Angeles Lakers formasıyla izliyorduk. LeBron James’in dahil olmasıyla beraber bu sene Los Angeles Lakers’ın performansı çok merak ediliyor. Sence Lakers bu sene neler yapabilir, mesala play-off yapabilir mi?

Bence eğer ligin en iyi oyuncusunu takıma kattıysan başarı şansın vardır. LeBron James yıllarca NBA Finallerine çıkma başarısı gösterdi. O kesinlikle dünyadaki en iyi oyuncusu. Lakers’ın bu sene nereye kadar gideceğini kimse bilemez ama iyi işler yapacaklarına kimsenin şüphesi yok. Batı Konferansı gerçekten zor. İddialı 9-10 takım var ve birbirine çok yakın güçteler. LeBron’un da gelmesiyle daha ilginç bir hal aldı, bence Lakers play-off yapan takımlardan biri olacaktır ama nereye kadar ilerler tahmin etmek çok zor.

NBA’deki taraftar için ne düşünüyorsun. Sence hangi deplasmanlarda taraftarlar daha etkileyici?

Golden State Warriors deplasmanında oynamak eğlenceli. Knicks deplasmanı da öyle. Celtics deplasmanı zor. Geçen sene Celtics deplasmanından sonra bazı genç oyuncular atmosfere şaşırmıştı.

Basketbola başlarken idol olarak gördüğün oyuncu kimdi?

Ben Toronto’da büyüdüm. T-mac ve Vince Carter benim için özel oyuncular, tabii ki Steve Nash de öyle.

Bildiğin gibi Amerika ile Türkiye arasında büyük bir saat farkı var. Hatta California tarafında bu fark daha fazla. 10 saat var. Diğer Amerikan sporlarını buradan takip etmek zor. Senin takip ettiğin diğer sporlar hangileri?

NBA’den başka, kolej basketbolunu takip ediyorum. Biraz golf ve tenis ilgi alanıma giriyor.

Amerikan futbolu veya beyzbol? 

Yok hayır, amerikan futubolunu ve beyzbolu takip etmiyorum.

Peki ya buz hokeyi? Kanada’da çok popüler bir spor.

Evet Kanada’da buz hokeyine çok büyük bir ilgi var ama benim tüm hayatım basketbol idi.

Peki NBA’yi buradan da takip etmeyi düşünüyor musun?

Evet tabii ki, belki maçları canlı olarak izleyemem ama sizin NBA Followers Instagram sayfanızda paylaştığınız videoları izleyip takip edebilirim.

– Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here