Westbrook mu yoksa Durant mi Eleştirilmeli

825
Westbrook mu yoksa Durant mi Eleştirilmeli
Westbrook mu yoksa Durant mi Eleştirilmeli

Russell Westbrook için sürekli kötü yorumlar yapılıyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

+ Çok top kullanıyor
+ Kevin Durant’in şampiyonluğuna engel oldu
+ Megolaman, arkadaşlığın ne olduğunu bilmiyor

Bir de şu yönden bakın derim. Oklahoma City Thunder, geçen sezon NBA’de Batı Konferansı finali oynadı ve NBA finaline de çok yaklaştı ama 3-1’den sonra GSW seriyi aldı ve NBA finaline gitti. Takımda da çok net bir iki numaradan gelmeyen skor katkısı göze çarptı. Bunu engellemek için Thunder, takasla süperstar potansiyelli Oladipo’yu ve kumaşı sağlam çaylak Sabonis’i kadroya kattı.

OKC, sırf bunu Durant’in kadroda kalma ihtimalini düşünerek yaptı ama Durant geçmişini tek kalemde silerek kupkuru bir mektupla veda ederek kritik anlarda ortalarda gözükmediği ve seri kaybettiği istatistik anlamında NBA’in en iyi takımı olan GSW ile sözleşme imzaladı.

Buradan sonra herkes Westbrook’tan aşırı tepkiler beklerken Westbrook sadece hahahahjaja diye tepki verdiği video dışında aşırı bir tepki vermedi. Durant ise her yaptığı açıklamada Thunder taraftarını daha da yaraladı. Her fırsatta Thunder organizasyonunun kötülüğünden dem vurdu. GSW’nin eski takımından daha iyi bir havaya sahip olduğunu defalarca vurgulayarak  NBA Playofflarında oluşan harika havayı hem redetti, hem de basın önünde geçmişinde bir sürü başarı yakaladığı takımı yerden yere vurdu.

Thunder – Warriors maçında ise yüz yıllık Warriors oyuncusu gibi hırslı oynadı bu bizim NBA playoff’larında görmediğimiz bir şeydi. Çünkü Westbrook, GSW serisinde kazanılan bütün maçlarda ön plandaydı; Durant ise kaybedilen maçlarda sürekli konsantrasyon eksikliği ile dikkat çekti. Bizim aklımıza da hep şu takıldı:
Acaba başından beri Warriors’a mı gitmek istiyordu FA döneminin yıldızı olmak için şampiyonluktan mı vazgeçti? Sonraki açıklamaları vs bu tezi oldukça güçlendiriyor. Şimdi bu sene ise Westbrook hiçbir şey belli değilken kontratını uzattı ve tek başına her maçta savaşıyor, tek başına koskoca takımı yürütmeye çalışıyor. Kevin Durant ise kendine illegal perdelerle açılan boş alanlarda şut atıyor istatistik yapıyor ama zor anlarda sorumluluk hep Curry’de bu yüzden parlıyor.

 

Kim Daha Çok Eleştirilmeli?

Şimdi herkes adam yüzük kazanmak istiyor, Thunder sürekli hata yaptı diyecek. Peki geçen sene Green’in o kadar pisliğine rağmen ceza almaması ile ortada bütün kararların lehine çıkması ile seriyi alan ve kendi takımına karşı bir çok çirkeflik yapan takıma katılmak ne kadar uygundur? Kim egoist? Yıllar geçirdiği takım arkadaşlarına pis şekilde trash talk yapan Durant mi yoksa kendi yoluna bakan Westbrook mu? Kim daha zor yolu seçti? NBA’in en iyi takımına katılan ve zor (!) yolu seçen Durant mi yoksa tek başına takımını taşıyan Westbrook mu?

Demem o ki Westbrook ve Durant arasındaki meseleyi her yönden alabilirsiniz ama Westbrook’a bütün suçu yıkmak haksızlık olur. Adam tek başına savaşıyor ve başka sorumluluk alan yok takımında. O yüzden fazla şut kullanıyor gözüküyor. Bu yüzden Thunder taraftarının yaptığı bütün eleştiriler haklı. Sonuçta NBA şampiyonluğundan bahsedilecek bir takımdan playoff yapar mı tartışmaları düşünülen bir takım haline dönüştü Thunder.

Eray Sağıroğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here