Jimmy Butler’ın Akıbeti Ne Olacak?

435

NBA’de 2018-2019 sezonunun başlamasına bir aydan daha az süre kala takımların kadroları çoğunlukla belli olsa da Jimmy Butler’ın Minnesota’dan takasını istemesi gündemin tepesine oturdu. Eğer takaslanmaması halinde Minnesota ile sözleşme yenilemeyeceğini söyleyen Butler, kendine yeni bir takım aramaya çoktan başladı. Minnesota’nın da Butler’ı karşılıksız vermek istememesiyle birlikte NBA’de birçok takım takas teklifleriyle Timberwolves’un kapısını çaldı.

USA Team Fans
USA Team Fans

Ligdeki sayılı iki yönlü oyunculardan biri olan Butler’ın isminin anıldığı çok fazla takım var. Öncelikle takas isteğinin duyurulması sonucu ortaya atılan ilk takım bu yazın LeBron’u kaybeden Cleveland oldu. Amerikan basının haberine göre Cavs’ın takım sahibi Dan Gilbert, Minnesota Timberwolves’un sahibi ile Butler hakkında görüştü. Bir diğer çıkan habere göre ise Miami Heat’in de Butler konusunda istekli olduğu hatta Butler’ın da gitmek istediği takımın Miami olduğunu ve Heat yönetiminin bir takas paketi sunacağı da öne sürüldü. Kanada kökenli basın organlarına göre ise yaz döneminde Leonard’ı kadrosuna katan Toronto’nun Butler için de bir takas teklifi sunacağı söyleniyor.

Tüm bu takımlarla beraber ciddi maaş boşluğu olan ve Butler’a iyi bir maaş verebilecek potansiyeli olan Brooklyn Nets ve yıldızlarını kaybedip yeniden bir takım inşa etmek isteyen LA Clippers’ın da adı Butler’a teklif yapacak takımlar arasında yer alıyor.

BUTLER MINNESOTA’DAN NEDEN AYRILMAK İSTİYOR? 

Kağıt üstünde geçtiğimiz sezonun en güçlü kadrolarından birini kuran Minnesota Timberwolves yıldızlar arasındaki otorite ve ego savaşına kurban edilmişti. Konferansında 8. olan Minnesota play-off ilk turunda Houston Rockets ile eşleşmiş ve seride sönük bir oyun ortaya koyarak 4-1 ile elenmişti. Sezon boyu var olan takım içindeki olumsuzlukların ve kavgaların sebepleri de gün geçtikçe bir bir ortaya çıkmıştı. Disipline her zaman çok önem veren Butler, kendinden yaşça küçük olan çaylaklar Karl Anthony Towns’un ve Wiggins’in iş ahlaklarının düzgün olmadığını ve maçın içinde de konsantrasyonu eksik şekilde oynadıklarından şikayetçiydi. Tüm bu sorunlara rağmen geçtiğimiz sezon 59 maçta oynayan Butler 22.2 sayı 5.3 ribaunt 4.9 asist ortalamalarını tutturmuş ve all-star seçilmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here