Sloukas: Avrupa’nın En Büyük Kulübündeyim ve Bu Kulübün Tarihinin Bir Parçasıyım

653
Sloukas: Bu Kulübün Tarihinin Bir Parçasıyım
Sloukas: Bu Kulübün Tarihinin Bir Parçasıyım

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın medya gününde başarılı gard Kostas Sloukas ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Yunanistan’a tekrar döneceğin ile ilgili söylentiler çıktı. Fenerbahçe’de çok mutlu olduğunu biliyoruz. Bu söylentilere bir cevap vermek ister misin?

Bunlar sadece söylenti. Böyle bir düşüncem yok. Burada kendimi çok mutlu hissediyorum. Daha önce de defalarca söyledim; Avrupa’nın en büyük kulübündeyim ve bu kulübün tarihinin bir parçasıyım artık. Takım ile de gurur duyuyorum. Burada ben de ailem de kendimizi çok iyi hissediyoruz. Avrupa’nın en iyi takımından ve Avrupa’nın en iyi koçun ayrılmak gibi bir düşüncem yok.

Fenerbahçe’ye gelmeden önce de Euroleague şampiyonluğu yaşadın. Bu başarının ne kadar zor olduğunu ve anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorsun. Kazandığınız Euroleague şampiyonluğu Fenerbahçe kulüp tarihinde bir ilkti. Euroleague şampiyonluğu ile ilgili neler düşünüyorsun?

Herkesin hedefi Euroelague şampiyonluğu idi. Sonunda bu hedefe ulaştık ama ben de takımdaki herkes de daha fazla şampiyonluk için hala açız. Önemli olan burada olma sebebimiz. Büyük hedeflerimiz var ve bunları başarmalıyız.

Bu seneki hedefleriniz neler?

Kişisel olarak, gelişmeye devam etmek istiyorum ve bunun için çalışıyorum. Takım olarak ise öncelikle iyi bir basketbol oynamak istiyoruz ve sezona iyi başlamak istiyoruz. İlk hedefimiz sezonu lider olarak bitirmek.

Basketbola başladığında idol olarak gördüğün oyuncu kimdi?

Diamantidis ve Papalukas’u izleyerek büyüdüm.

Sence Yunanistan tarihinin en iyi oyuncusu kimdi?

Galis, Diamantidis, Papalukas ve Giannakis Yunanistan basketbol tarihinin en oyuncuları arasında bence.

– SonPeriyot.com

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here