Türk Basketbolu İçin Önemli Günler

856
Türk Basketbolu İçin Önemli Günler
Türk Basketbolu İçin Önemli Günler

BASKETBOL ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİRKAÇ KONU

BANVİT BASKETBOL ADINA BÜYÜK HİZMET VERİYOR

Türk Basketbolunun en önemli mihenk taşlarından biri olan BANVİT, emekçi olarak tükettiğim yıllarımın gerçek “pırlantasıdır.” İlk önce nefesinin nerelere yeteceğini gerçekten tüm camia merak ediyorduk. Çünkü binlerce taraftarı olan spor kulüplerinin bile zor direndiği “ çok pahalı oyuncak olan basketbol!” Geçmiş seneler sürecinde: Nice şirket, holding ve dev müesseselerin ocağına incir dikmiş ve çemberin üzerine havlu attığı parkelerde ayakta kalmayı başaran BANVİT inanın benim asla “ışığını kaybetmeyen yıldızımdır.”

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Asla öz yapısından ödün vermeyen, “kurumsal yapısının temelini “FAİR PLAY” duyguları ile oluşturup, zaman içinde “kazanmak için her şey mubahtır!” teorisini yerle bir eden BANVİT dimdik hayatiyetine devam ederken, akıllı “kadro mühendisliği” yaparak makul ücretlerle hem Türkiye’de hem de yurt dışında BANVİT adını en güzel şekilde temsil ettiler, ediyorlar. Ne yazık ki, yazılı medyada puan cetveli bile verilmezken, görsel medyada cümle aralarında buldukları övgüyü ne yazık ki, yeterli bulmuyorum. Bu tüm takımlarımız için geçerli.

BANVİT’in deplasmanda Nanterre 92 takımı ile yaptığı maçı izledim. Çok iyi mücadele sergilendi. Deplasmandan alınan galibiyet müthiş bir skor. Maçta ise en dikkat ettiğim konu: Türk Basketbolcularınında oldukça süre aldığı. Ancak Tolga Geçim için ayrı bir pragraf! Neden? Çünkü bir zamanlar İzzet vardı! Onu devamlı ikaz ederdim! İzzet’in babası bile eleştiri yaptığım için bana kızmıştı? Ona: “İzzet aman dikkat et, eğer dediklerimi yapmazsan kaybolursun!” demiştim! Sahi”İzzet nerede bilen var mı?” Bu nedenle Tolga Geçim, lütfen Türk Basketbolunun kaybolan yıldızı olma!” Bu maçta ki, 1 dakikalık süren en az 15 dakika olmalı. Bunu kimse vermeyecek! Sen alacaksın.

BANVİT: Hiç şampiyon olmadı ancak, Türkiye Kupası çok yakıştı. Nice şampiyon olanların hesapsız davranışları nedeniyle; kapılarına kilit vurduklarını göz önünde bulundurursak, hayranı olduğum BANVİT’in uzun seneler bol nefesli yaşamlarını iyi ve örnek basketbol ile sürdüreceklerdir. Araya mutlaka bir Avrupa Kupası sıkıştıracaklarına eminim. Sevgili Özkan Kılıç, Turgay Çataloluk ve tüm ekibinin hesapları içinde Avrupa Kupası olduğuna inanıyorum.

BEŞİKTAŞ UFUK SARICA İLE ÖVÜNMELİDİR

Basketbolumuzun neresine baksam eleştirecek yüzlerce cümle beyin arşivimden fırlamak istiyor! Ancak Ufuk Sarıca Pınar Karşıyaka ile yaptığı çıkış ve aldığı kupalar dışında hizmet için dur durak bilmiyor.

Artık Beşiktaş’ta aşık olduğu yuvasında severek, isteyerek ve büyük bir arzu ile yeni başarılara kanat açmak istiyor. Elinde ne kadar takviye yapılsa da, iyi basketbol iyi ve kaliteli oyuncular ile oynanıyor, bu bir gerçek.Elindeki kadroyu en iyi şekilde kullandığını biliyor ve inanıyorum. Hiç kimse ondan geçen sene final beklemedi. Son Muratbey Uşak ile oynadıkları maçı izledim. Maç bittiğinde, dikkatimi çeken önemli notum şu:

Serhat Şanlı: 14.40 dakika, 6 sayı 3/7 ikilik. Can Mutaf: 7.07 dakika, Sayı yok. Erkan Veyseloğlu: 9.38 dakika, 5 sayı. Kenan Sipahi: 17.34 dakika, 3 sayı. Sakatlığı geçen Semih Erden özel seçilmiş anlarda alışma süreci 3.30 dakika.

Neden böyle detaylı yazdım. Çünkü Türk Oyuncuları olarak en çok Beşiktaş’ta yer alıyorlar. Bunu gerçekleştiren Ufuk Sarıca’nın eline sağlık. Ben Ufuk Sarıca’nın iyi bir sponsor ile şampiyonluğa oynayacak kadroyu kuracağına eminim. Bu sezon sonunda ligin finalinde Ufuk Sarıca ve Ergin Ataman ikilisinin sürpriz yapabileceğini düşünüyorum.

ANADOLU EFES 81-94 MCCABİ FOX TEL AVİV

Maçın tamamını izlerken zaman zaman sıkıldım. Zor anlar yaşayan Efes savunmasının maç sonunu 94 sayıya bağlamaları hiç hoşuma gitmedi.

Bu sadece benim değil Ergin Ataman’ın da hoşuna gitmediği büyük gerçek. Çünkü maç sonunda “Türkiye Liginde Şampiyon olabiliriz. Ancak tüm hazırlıklarımız yazın olacak. Seneye Euroleague’de başa güreşen bir kadro oluşturacağız” demesi alınan bu yenilgilerin fazla önemi olmadığını bizim gibi oda düşünüyor. Maccabi karşısında : Dunston 16, Douglas 14, Mccollum 13, Weems 21 sayı atarak seneye takımda kalacak oyuncular olarak gösterdikleri mücadele ile, hocalarına parmak kaldırdılar! Anadolu Efes Türk Basketbolunda önemli bir yeri vardır. Biraz sabırla sezon sonu ve Euroleagu’de alkışlanacak Anadolu Efes için kendinizi hazırlayın.

ÖNEMLİ NOT: HAFTA SONU GAZİANTEP’E MAÇ İZLEMEYE GİDİYORUM. BASKETBOLUN NABZINI TUTACAĞIM.

İsmet Badem

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here