Steve Kerr’in Korkusu Rehavet

168
Golden State Warriors
Steve Kerr: "Kevin Durant'e Kırılmadım, Haklı"

NBA’de son şampiyon Golden State Warriors’un 51 yaşındaki başarılı Koçu Steve Kerr, yeni sezon öncesi takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Son 3 sezonda 3 kere NBA finallerine kalan ve 2 kere şampiyonluk başarısı gösteren Golden State Warriors’un Koçu Steve Kerr’in tek korkusu rehavet.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Steve Kerr basın mensuplarına verdiği demeçte; ” Memnuniyet, bizim en büyük rakibimiz. 3 yıl üst üste finale çıktık ve ikisinde şampiyonluğa ulaştık. Ama hâlimizden memnun kalmaya devam edersek, bu bize zarar olarak döner. NBA’de rahatlamaya yer yok. Biz gelecek sezon yine savunma verimliliğimizi yüksek tutmak istiyoruz. O verimlilik puanının aşağı düşmesine izin vermememiz gerekiyor. Oyuncularımın rehavete kapılmaması gerekiyor.

İnsan doğası gereği, başarılı oldukça rakiplerine karşı gardını indirebiliyor. Biz, bunun farkında olup, tüm ekip olarak bunların üzerinde çalışmalıyız. Bu dengeyi yakalamak zorundayız. Bunu sağlamak ise bizim işimiz. Koçlar olarak takımın seviyesinin düşmesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son şampiyon Golden State Warriors, yeni sezonun açılış maçında 17 Ekim’i 18 Ekim’e bağlayan gece, yaz döneminde kadrosunu güçlendirip, hedeflerini büyülten Houston Rockets’la karşılaşacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here