Stephen Curry: ”Draymond ve Kevin’ın Yapıları Birbirinden Çok Farklı”

349

Golden State Warriors’un yıldızlarından Stephen Curry, Draymond Green ve Kevin Durant olayının ardından ilk kez açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Milwaukee Bucks maçının üçüncü çeyreğinde yaşadığı sakatlık nedeniyle mücadeleyi tamamlayamayan ve o günden beri forma giyemeyen Stephen Curry, Los Angeles Clippers maçının son anlarında yaşanan Durant-Green atışması hakkında ESPN’e önemli açıklamalarda bulundu.

İkili arasında yaşanan söz düellosu ve gerginlik hakkında Curry, ”Draymond’un yapısı ve Kevin’ın yapısı birbirinden çok farklı. İkisi de bu oyunu kazanmak için sahada her şeylerini veriyor ancak bazen böyle maç içinde patlamalar olabiliyor. Önemli olan gün sonunda bizim amacımızdan (şampiyonluktan) sapmamamız. İlerlemeye devam edip herkese ne kadar iyi bir takım olduğumuzu tekrar göstereceğiz’’ dedi.

Takım olarak her zaman bir şeyleri birlikte başardıklarını söyleyen oyuncu, ”Şampiyonlukları birlikte kazandık, en iyi zamanlarımızı birlikte geçirdik. Sahip olduğumuz deneyimlere baktığımız zaman bu olayın bizi negatif değil pozitif bile etkilediğini söyleyebilirim. Kişisel olarak bu olaydan bağımsız olarak bakacak olursak elbette ki eksiklerimiz ve üzerinde çalışmamız gereken konular var’’ ifadelerini kullandı.

Hatırlayacağımız üzere Los Angeles Clippers maçında son topu Durant ısrarla istemesine rağmen Green, Durant’e pas vermemiş ve topu kaybetmişti. Bunun akabinde iki oyuncu arasında geçen söz düellosunda Green, ‘‘Sana ihtiyacımız yok, biz sen olmadan da şampiyonluklar kazandık’’ dediği ortaya çıkmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here