Sezona Bakış: Miami Heat

438
NBA
Sezona Bakış: Miami Heat

Miami Heat belki de sezonun en istikrarsız takımlarından bİri. Yaşanan sakatlıklar , oyuncu karakterleri ile birleşince gerçekten istikrarsız ve ne zaman ne yapıp ne yapamayacağı belli olmayan bir takım olmasına neden oldu. Takımın en büyük silahı bu olsada aynı zamanda en büyük sorunu da olabiliyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Miami Heat belki de sahip olabileceği in iyi koçlardan birine sahip. Eric Spoelstra bu istikrarsız takımdaki neredeyse her oyuncudan faydalanarak geniş bir rotasyon ile oynuyor. Bu da kötü gününde olan oyuncuların yerine başka oyunculardan faydalanma şansı veriyor. Eric Spoelstra her ne kadar kadroyu geniş kullansada oyunculardan ne zaman ne kadar katkı alacağını bilememesi bazı rahat geçmesi beklenen maçları kaybetmelerine neden oluyor. Örneğin 19 sayı fark atarak kazandıkları Cleveland maçından 2 gün sonra hiçbir hedefi olmayan Brooklyn Nets’e kaybedebiliyorlar.

Kadroda yaşanan en büyük problemlerden biri yaşanan sakatlıklar. Dion Waiters bu sezon sadece 30 maçta forma giyebildi. Hassan Whiteside sezon sırasında yaşadığı çeşitli sakatlıklar yüzünden 53 maçta forma giyebildi. Bu da özellikle H.Whiteside gibi önemli bir oyuncunun bir türlü form tutamamasına sebep oldu.

Takımın oyun kurucusu Goran Dragic geçen sezonki kadar etkili olmasada oyun kurucu pozisyonunda iyi bir performans gösteriyor. Takımın genç oyuncusu Josh Richardson takımın itici gücü olmaya devam ediyor. All-star arasından sonra artan şut yüzdesi ile takımın önemli bir oyuncusu konumuna geldi. Justice Winslow ve James Johnson günlerinde olduklarında takıma büyük katkı sağlayan isimler. Kelly Olynyk zaman zaman takımın itici gücü haline gelebiliyor.

Dwyane Wade takımın en tecrübeli oyuncusu. Yaşayan bir efsane. Takımdan gönderiliş şekli bir çok tartışmaya sebep olmuştu. Takas döneminde ise Miami’ye gelmek isteyen Wade’in isteği Pat Riley’in onayıyla gerçekleşti ve efsane yuvasına döndü. Kritik anlarda sahne alan ve takıma liderlik eden Wade tecrübesiyle takıma çok şey kattığı ve katacağı kesin.

Takımın rakamlarını incelediğimizde maç başına en çok sayı bulan isim 17.3 sayı ortalaması ile Goran Dragic. Sloven yıldız aynı zamanda 4.8 asist ile takımın en çok asist yapan ismi. Hassan Whiteside 11.4 ribaund ve 1.7 blok ile bu iki alanda takımın en yüksek ortalamaya sahip oyuncusu. Josh Richardson ise 1.5 top çalma ile takımın maç başına en çok top çalan ismi.

Miami Heat gerçekten çok tehlikeli bir takım. Her takımı taktiksel olarak yenebilecek bir coach ekibine ve gününde olduklarında harikalar yaratabilecek bir oyuncu kadrosuna sahip.

Batuhan Akar

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here