Nuggets’ın Yıldızı Jamal Murray Sezonu Kapattı

879
Nuggets'ın Yıldızı Jamal Murray Sezonu Kapattı

Jamal Murray Ağır Sakatlık Geçirdi

Denver Nuggets takımının en önemli oyuncularından biri olan Jamal Murray Pazartesi günü Golden State Warriors karşısında oynanan maçta ağır bir şekilde sakatlandı.

Maçın bitimine 50 saniye kalmışken normal bir turnikeye çıkan Murray, ters bir şekilde düşünce acı içerisinde yere yığıldı. Yerde uzun bir süre acı içerisinde yattığını gören yetkililer Murray için tekerlekli sandalye getirdi. Murray tekerlekli sandalyeyi reddederek takım arkadaşlarının yardımı ile sekerek sahayı terk etti. Bu maçtan önceki 4 maçı da dizindeki ağrılar yüzünden kaçırmıştı ve vücudunu bu maçta daha fazla zorlayınca sakatlığın ciddiliği de arttı.

Korkulan haber takım yetkilileri tarafından maçtan sonraki gün geldi. Jamal Murray’nin ön çapraz bağlarını yırttığı belirtildi. Bu haber çıktıktan sonra Stephen Curry, Damian Lillard ve Isaiah Thomas gibi NBA’in bilinen isimleri Twitter’dan geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Her ne kadar takım baş antrenörü Michael Malone sevilen oyuncunun dönüş tarihi hakkında yorum yapmasa da sakatlığın ağırlığı göz öne alındığında Murray’nin sezonu kapatmasına büyük ihtimalle bakılıyor.

Denver Nuggets şuan 34-20 rekoru ile batı konferansında 4. sırada yer alıyor. Murray çok büyük ihtimalle playoffları kaçıracağı için MVP adayı Nıkola Jokic’e daha fazla iş düşüyor. Murray bu sezon oynadığı 47 maçta 21.3 sayı ile oynamıştı. Skorer eksikliği problemi, yıllardır bir istikrar sağlamış  Denver Nuggets takımını nasıl etkileyecek hep beraber göreceğiz.

Kanadalı oyuncunun sakatlanması aynı zamanda birçok Kanadalı’yı üzdü. Bunun ana sebebi ise Murray,  Kanada milli takımı için oynayacağını belirtmişti. Kanadalılar deneyimli oyuncunun liderliğinde 23 sene ardından ilk defa olimpiyatlarda yer almayı umuyorlardı ancak bu sakatlık Kanada’nın olimpiyat hedeflerine ağır darbe vuracak gibi görünüyor.

Denver Nuggets, Murray’nin yokluğunda eski performansına devam edebilecek mi? Playofflarda başarı sağlayabilecekler mi? Bu sakatlık Nikola Jokic’in MVP şansını nasıl etkileyecek? Bu soruların cevaplarını zamanla göreceğiz. Geçmiş olsun Murray!

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz