New York’ta Kafalar Karışık

1143
New York'ta Kafalar Karışık

Geçen sezon Porzingis takası ile, bu offseason döneminde 2 superstar hayali kuran Knicks için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Veteran minumum kontratların peşinde koşan Knicks için iki adet senaryo mevcut.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk senaryo, SNY ‘den Ian Bagley’nin haberine göre; alınacak superstarların yanına George Hill, Wayne Ellington, ve Reggie Bullock eklemeleri. Parayı 2 maksimum kontrata yatırmayı planlayan Knicks , bu şutör oyuncularla ve veteran George Hill ile, gelecek yıllarda şampiyonluk hedefleyen bir potaya girebilmeyi amaçlıyor. Eğer ki Durant- Leonard ikilisinden olumlu sonuç çıkar ise, mevcut kadroya yapılan bu ekleme Knicks’in oyununa artı getirecek türden. Durant dönene kadar da kendilerine play-off hedefi çizen Knicks , sonraki senede ise gerçekçi bir şampiyonluk adayı olabilir.

İkinci senaryo da, yine Ian Bagley tarafndan ortaya atılmış. İddia, Knicks yönetiminin, Julius Randle, Bobby Portis ve Terry Rozier ile ilgilendikleri yönünde. Bu bir nevi B planı görünümünde. Bir maksimum kontratın yanına yapılabilecek bu hamleler, daha çok bu sezona yönelik olacaktır. Bu durumda bir superstardan feragat edecek olan Knicks, alacağı superstarlara göre, kısa vadeli bir yapılanmaya gidecek.

Şu an ne yapacaklarını kendi de bilemeyen Knicks yönetiminde işler fazlasıyla karışık görünüyor. Durant’in aşil sakatlığından sonra, offseason döneminde zorlanan Knicks için, sonuç acaba bir sene rötarlı 2 superstarlı kadro mu, yoksa bu sezon alabildiklerinin en iyisini almak mı olacak merakla beklemedeyiz.

Bir dipnot, Durant yakın zamanda Knicks yönetimi ile bir görüşme gerçekleştirecek. Leonard olayı hala belirsiz lakin, Durant’in Leonard’a onla aynı takımda oynamak istediğini söylediği biliniyor. Bu da ikilinin birlikte oynayabileceği Knicks ve Clippers iddialarının artmasında en güçlü etken. Ne olacağını tahmin etmekte zorlandığımız New York için kesin olan tek şey, iyice hareketli bir yaz döneminin bizi beklediği gerçeği.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here