Ersan İçin Valiz Hazırlama Vakti

1345
Ersan İçin Valiz Hazırlama Vakti

Nba’de 2005 yılından beri bizi gururla temsil eden 32 yaşındaki oyuncumuz Ersan İlyasova bu sezonun başında, draft edildiği Milwaukee Bucks ile tekrar anlaşmıştı. 3 yıl 21 milyon dolarlık kontrata imza atan Ersan sezon boyunca ve playofflarda benchten gelerek istenilen katkıyı vermişti. 2015 yılında Bucks’tan ayrıldıktan sonra tam 7 kez takım değiştiren temsilcimiz, bu yaz yine eşyalarını toplayacak gibi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Milwaukee Bucks sözleşmeleri biten Khris Middleton, Malcolm Brogdon ve Brook Lopez’le tekrar anlaşmak istiyor. Aynı zamanda lüks vergisi ödemek istemeyen Milwaukee’nin Ersan’ı takaslamak istediği de ciddi ciddi konuşuluyor. Yılda 7 milyon dolar kazanan Ersan’dan herhangi bir şey karşılığında vazgeçileceği söylenen Bucks, bir kaç draft hakkı karşılığında bile Ersan’ı yollayabilir.

Nba’de her takımın kadrosunda isteyeceği bir oyuncu olan Ersan İlyasova, kelimenin tam anlamıyla bir görev adamı. Sahada size verecekleri konusunda güvenebileceğiniz, iniş çıkışları fazla olmayan bir oyuncu. En fazla hücum faul alma rekorunu hali hazırda elinde bulunduruyor. Savunmada ve hücumda belli bir çizgisi olan, sahada elinden geleni yapan Ersan, bir aralar istemeden kazandığı “sadece kontrat senelerinde oynuyor” ünvanından kurtulmuş durumda.

Piyasası bu kadar ucuzken bir çok talibi çıkacaktır. Takımda abi rolünü üstlenebileceği genç bir takımda ya da şampiyonluğu hedefleyen bir takımın rol oyuncusu olarak önemli katkılar verecektir. Bu piyada yıllık 7 milyon dolarlık kontratının da Ersan için gayet uygun bir kontrat olduğunu söylemek gerek. Bucks lüks vergisi ödememe konusunda bu kadar kararlı olmasa takımdan ayrılması için ihtimal dahi verilmiyordu.

Ersan İlyasovanın Milwaukee Bucks formasıyla ortalama 18 dakika süre aldığı 2018-2019 normal sezonu istatistikleri ise şöyle;6.8 sayı, 4.5 ribaund, 0.8 asist.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here