Dennis Rodman, ABD-Kuzey Kore İlişkilerine El Atıyor

203
Dennis Rodman

Bir dönem Chicago Bulls formasıyla şampiyonluklar yaşayan, ilginç ve dikkat çeken tarzıyla fark yaratan Dennis Rodman skandal yaratmaya devam ediyor. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’a yakınlığıyla bilinen eski NBA yıldızı Dennis Rodman ABD-Kuzey Kore ilişkilerini düzeltmek istiyor.

Geçtiğimiz Haziran ayının sonunda Kuzey Kore’ye özel davetli olarak giden Dennis Rodman orada yaşadığı anıları ‘Good Morning Britain’ isimli programda anlattı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Rodman; “Kim Jong Un ile birlikte kayak yaptık ve karaokede şarkı söyledik. O görüldüğünün aksine çok sempatik biri. Politika üzerine hiç konuşmadık ancak insanların düşüncelerine değer veren bir yapısı var. Herkesin iyi anlaşması için ilişkileri düzeltmeyi denemek istiyorum.

Güldük, şarkı söyledik, takıldık. Beraber güzel şeyler yaptık. At sürdük. Oraya bir spor elçisi olarak gitti. Onun eylemlerini yapmış olduğu bir çok şeyi kesinlikle savunmuyorum. Daha önce 7 kez Kuzey Kore’ye gittim. Oradaki insanlara ABD’lilerden nefret edip etmediklerini sordum ve onlardan ‘Hayır, etmiyoruz’ yanıtı aldım. Medya insanları bazen yanlış yönlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore

Öte yandan Rodman, geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore’de 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ABD vatandaşı Kenneth Bae için “Kenneth Bae belki de bu cezayı hak etmiştir” yorumunu yapmış, ardından ağır tepkilere maruz kalınca röportaj sırasında çok alkollü olduğunu söyleyerek ABD halkından özür dilemişti.

56 yaşındaki Dennis Rodman, NBA’de Detroit Pistons, San Antonio Spurs, Chicago Bulls, Los Angeles Lakers gibi takımlarda forma giydi. 5 şampiyonluk kazanan Rodman, döneminin en iyi savunmacı ve ribauntçularındandı. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here