NBA’deki Tüm Play-Off Eşleşme İhtimalleri

516
NBA İhtimalleri
NBA İhtimalleri

2017 NBA sezonunun sonuna gelirken play-off’lara kalacak takımlar ve NBA Playoff Eşleşmeleri de belli oluyor. Batı Konferansı’nda eşleşmeler belli oldu; Doğu Konferansı ise daha karışık. O yüzden Doğu Konferansı’ndan başlıyoruz.

Doğu’daki NBA Playoff Eşleşme İhtimalleri

Puan Durumu NBA 2017
Puan Durumu NBA 2017

Önce puan durumuna bakalım; sonra kalan maçlara ve olası averaj hesaplamalarını inceleyelim.

Sitemizde daha önce NBA’de Sıralama Kuralları‘nı yazmıştık.

1. Boston Celtics: Celtics, son maçta evinde Bucks’ı yenerse konferansı lider bitirecek. Celtics, yenilmesi durumunda lider kalabilmesi için Cavaliers’ın da yenilmesi gerekiyor.

2. Cleveland Cavaliers: Son 2 maçını uzatma sonucunda kaybeden Cavaliers’ın, Raptors’a ve Celtics’e karşı ikili averaj üstünlüğü bulunuyor. Bu yüzden konferans 2.’liğini garantiledi. Cavaliers’ın liderliği geri alabilmesi için evinde Toronto’yu yenip Celtics’in yenilmesi gerekiyor.

3. Toronto Raptors: Raptors, Cavaliers ile ve Wixards ile olan ikili averajlarından dolayı 3.’lüğü garantiledi.

4. Washington Wizards: Wizards’ın da 4.’liğü garanti.

5. Atlanta Hawks: Hawks, 5.’liği garantiledi.

6. Milwaukee Bucks: Bucks, ikili averajda Pacers’a üstünlük sağladığı için 6. sırayı garantiledi.

NBA İhtimalleri
NBA İhtimalleri

7. Indiana Pacers: Pacers maçını kazanırsa konferansı 7. sırada bitirecek. Pacers için sadece 1 felaket senaryosu var; o da Pacers’ın yenilip rakipleri olan Bulls ve Heat’in kazanması. Bu senaryoda 3’lü averajda en arkada kalan Pacers 9. oluyor ve play-off’ların dışında kalıyor.

8. Chicago Bulls: Bulls maçı kazanırsa play-off’ları garantiliyor. Bulls’un kazandığı ihtimallerde Pacers kaybederse Bulls 7. sıraya yerleşiyor. Bulls maçını kaybederse Heat’in yenilmesini bekleyecek, eğer Bulls’un kaybettiği bir ihtimalde Heat kazanırsa Bulls play-off hattının dışında kalır.

9. Miami Heat: Heat, NBA playofflarına kalmak için öncelikle kendi maçını kazanmak zorunda ve daha sonra rakipleri olan Pacers ile Bulls takımlarından birinin kaybetmesi Heat’e playoff bileti verecek.

NBA sıralama kurallarına göre, takımların ikili averaj ve üçlü averaj üstünlüklerine göre ihtimaller bu şekilde.

Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here