Sixers’ın Kawhi Leonard İçin Önereceği ”Dev Takas Teklifi”

2805
NBA
Sixers'ın Kawhi Leonard İçin Önereceği ''Dev Takas Teklifi''

Bu sezon gösterdiği performanstan çok sakatlıklarıyla ve takas söylentileriyle adı geçen Kawhi Leonard’ın hikayesi bu yazın en büyük hikayelerinden birisi olmaya aday görünüyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Gösterdiği başarılı performans ve genç oyuncuların ileriye dönük iyi sinyaller vermesiyle birlikte Philadelphia 76Ers, şu ana kadar henüz şampiyonluk sevinci yaşamamış oyuncuların en gözde kulübü olarak gözüküyor. Özellikle bu sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sadece 9 maçta forma giyebilen Kawhi Leonard için, Sixers’ın oldukça iyi bir takas teklifiyle San Antonio Spurs’un kapısını çalabileceği gelen haberler arasında.

Hatta öyle ki iki kez yılın savunma oyuncusu seçilen Kawhi Leonard’ın, Philadelphia’da çalışan uzman bir doktor olan Jonathan Glashow’dan alternatif bir tıbbi tavsiye alıp tedavisine orada devam edileceği iddia edildi.

Sixers’ın bu yaz dönemindeki hedefleri arasında olan Kawhi aslına bakarsak son seçenek olarak karşımıza çıkmakta. Asıl hedeflere baktığımız zaman bunlardan birinci sırada LeBron’u ikinci sırada ise Paul George’u görüyoruz. Reddick ve Amir Johnson’ın biten kontratlarıyla birlikte maddi olarak rahatlayan ekip, yıllık yaklaşık 35 milyon dolar civarında alması beklenen LeBron’un ücretini rahatlıkla karşılayabilirken, Paul George için de maksimum düzeyde bir ücret verebilir.

Bu ikiliden herhangi birini ikna edemezlerse Sixers, San Antonio Spurs’e gerçek anlamda çok iyi bir teklif sunacak. Sixers, Spurs’u ikna edebilmek için Markelle Fultz, Robert Covington, Dario Saric, Jared Bayless gibi oyuncuları takasta kullanmaya hazır. Tüm bu takasta kullanılacak oyuncuların akabinde Sixers’ın elini güçlendiren şöyle bir detay da karşımıza çıkmakta. Şu an Sixers’ın koçu olan Brett Brown, Gregg Popovich’in yaklaşık 9 yıl boyunca asistanlığını yaptı. Leonard ve Brett Brown’un arasınında iyi olduğu bilinen bir gerçek.

Eğer Leonard, San Antonio’da kalmaya karar verirse 5 yıl boyunca 219 milyon dolarlık ”süper” bir anlaşmaya imza atacak ama burada asıl soru şu. Leonard’ın şu an için Spurs’de mutsuz olduğu çok açık bir gerçek. Bu mutsuzluk da oyuncunun performansını ne tür şekilde etkileyecek?

Leonard Spurs için çok önemli parça olsa da, az önce yukarıda yazdığımız oyuncular eşliğinde bir teklif gelirse bence takımı baştan kurabilir ve yeni bir olgu içine girebilirler.

Hep birlikte bu yaz Kawhi’nin San Antonio’da mı devam edeceğini yoksa Sixers’a mı takas olacağını göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here