“Skinny Melo” Gözdağı Verdi

skinny-melo-gozdagi-verdi

NBA’in özlenen yüzlerinden Carmelo Anthony, 3 sene önce “Hoodie Melo” lakabıyla basketbol gündemine oturmuştu. Siyah kapüşonlu sweatshirt ile görüntülendiği antrenman salonunda gösterdiği performansla eski formuna dönüş sinyallerini veren Carmelo, o dönem sevenlerini heyecanlandırmıştı. Hatta 2K da NBA 2K18 oyuncu güçlerinin açıklandığı dönemde şakayla karışık bir paylaşım yapmıştı:

Tabi ki Carmelo Anthony, Nuggets ve Knicks’teki ofansif keskinliğini kariyerinin ilerleyen bölümlerinde yakalayamadı. Zaman zaman takımının sayı yükünü hafifletse de istikrar konusunda sıkıntı yaşayan eski yıldızın son durağı bildiğiniz üzere Portland Trail Blazers.

2019-20 sezonu geri dönerken Carmelo Anthony gündeme yeniden girmeyi başardı; bu seferki lakabıysa “Skinny Melo.” Florida’daki NBA Balonunda eski haline kıyasla oldukça zayıf şekilde görüntülenen Carmelo, kariyerinin başındaki fiziksel görünümüne kavuşmuş.

“Her yaz benim için farklı bir isim kullanılıyor. Bu yaz ismim Skinny Melo. Şimdiye kadar Hoodie Melo dendi, USA Melo dendi, ve daha nicesi. Ancak işin nihayetinde ben benim,” ifadelerini kullanan Carmelo Anthony, 2000’li senelerin ortasından bu yana en düşük kiloda oynayacağını belirtti.

36 yaşındaki veteran, kilo verme yolculuğunun karantinanın başında Trail Blazers baş antrenörü Terry Slotts’un kendisine NBA geri dönünce kısa forvet (SF) oynayacağını söylemesiyle başladığını aktardı. Bu kararda Portland temsilcisinin ligin devamında şu ana kadar 21 maça SF pozisyonunda başlayan Trevor Ariza’dan yoksun oluşu şüphesiz büyük rol oynadı.

“Kendime kısa forvet oynarken rahat hissettiğim kiloya inmek üzere meydan okudum. Sistemimizde kısa forvet oynarken yapabildiğim şeyleri en iyi şekilde yapmama yardımcı olacak kiloya indim,” diye ekledi Melo.

Kariyerini 2011-12 sezonundan bu yana uzun forvet (PF) olarak devam ettiren Carmelo Anthony’nin eski pozisyonuna ne kadar hızlı adapte olabileceği merak konusu. Melo’nun yanı sıra Nikola Jokic, Marc Gasol gibi isimler de pandemi arasından yararlanıp kilo verdiler. Oyunlarına atletizm katabilecekleri gibi kilo vermenin dezavantajlarını da tecrübe edecekleri bir gerçek. Kiloyu aşağı çekmenin hangi oyuncuya yarayıp hangi oyuncuya yaramadığını 12 gün sonra hep birlikte göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz