Efes Play-Off Yolunda Avantajlı

340

Turkish Airlines Euroleague 23.Hafta maçında, Istanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda, temsilcimiz Anadolu Efes, play-off yolundaki en önemli rakibi Olympiacos karşısında Shane Larkin’in önderliğinde 75-65 galip geldi. Bu skorla Efes, Olympiacos’a karşı olan ikili averajı da kendi lehine çevirmiş oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

Maç, Simon’un üçlüğü ile başladı. İyi savunmamızın üzerine sabırla hücum ettik ve Moerman ile farkı 6’ya çıkarttık. Yunan ekibinin ilk sayıları Weber’in üçlüğü ile geldi. Harika savunmamızın meyvelerini hücumda da aldık ve ilk 5 dakikayı 10-3 önde geçirdik. Moerman bir son saniye üçlüğü daha yolladı, üzerine de Simon’un üçlüğü ile farkı 9’a çıkarttık. Weber’ın basket-faulden bulduğu üç sayı ile skor 18-12’ye geldi. Hücumda dengemizin bozulması, savunmada da etkiledi ve Olympiacos farkı 2’ye indirdi. Leday’in basketiyle beraberliği yakaladılar. Papanikolaou’nun orta mesafesi ile Olympiacos ilk defa öne geçti. İlk çeyreğe noktayı Leday’in smacı koydu.(22-18)

İkinci çeyreğe de durağan başladık. Hücumda Micic’e vurulan blok üzerine üst üste sayılar bulan Olympiacos, 17-0’lık seri yakaladı. Bu seriyi de Pleiss’ın smacı ile bozduk ve uzun bir aradan sonra basket bulduk. Papanikolaou ve Motum’un karşılıklı üçlükleri ile skor 25-29’a geldi. Weber ve Militinov üzerinden yine bir ikili oyun ile farkı 6’ya çıkarttılar. Strelnieks’in üçlüğüne James Anderson’ın üçlüğü ile cevap verdik. James Anderson bir basket daha atarak farkı 2’ye indirdi. Simon’un orta mesafesi ile beraberliği yakaladık. Moerman’ın imza atışı ile bulduğu basket bizi ilk yarının sonunda 36-35 öne geçirdi.

Üçüncü çeyreğe Shane Larkin’in serbest atışlarıyla başladık. Micic’in çaldığı topu, Moerman smaç ile bitirdi ve ikinci yarıya 4 sayı ile başladık. Goss, Olympiacos’un ikinci yarıdaki ilk sayılarını atan isim oldu. Dunston, harika savunmasının üzerine hücumda da sayıyı buldu. Micic, harika bir set üzerinden bulduğu sayı ile farkı 7’ye çıkarttı. Larkin’in üç serbest atış isabetiyle farkı çift hanelere çıkarttık. Strelnieks’in üçlüğüne Larkin’in turnikesiyle cevap verdik. Strelnieks’in üst üste 2 üçlüğüyle farkı 4’e düşürdüler. Micic’in son saniye isabetiyle skoru çeyreğin sonunda 56-49’a getirdik.

Son çeyreğe Micic’in belki de bu sezonun en güzel hareketi seçilecek olan smacı ile başladık. Pleiss’ın turnikesiyle farkı 11’e çıkarttık. Larkin ve Pleiss’ın harika alley-up’una, Printezis karşılık verdi. Mulitinov’un smacı ile skor 62-55’e geldi. Son 2 dakikada iki takım da hücumlardan boş döndü. Larkin’den bir asist daha geldi. Dunston da farkı tekrar 5’e çıkarttı. Moerman önce hücumda ardından da savunmada ribaundları topladı. Larkin-Dunston ikilisinden bir alley-up daha ve skoru 68-59’a getirdik.Goss’un sayıları ile fark 7’ye düştü. Dunston’ın basket faulü ile cevap verdik ve farkı tekrar çift hanelere çıkarttık. Son hücumda da harika bir savunma yaptık ve 2 serbest atışla 75-65 kazandık.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here