NBA Yeni Sezonunun Bitirim İkilileri

503
NBA
NBA Yeni Sezonunun Bitirim İkilileri

“1, 0’dan iyidir derler”. Sporda her zaman 1 fazlasını yaparak kazanırsınız. “Bir elin nesi, iki elin sesi” sözünün de varlığında, NBA’nin 2018-2019 sezonunda birlikten kuvvet doğuracak oyuncularını derledik.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Jackie Chan, Chris Tucker’ın başrollerinde yer aldığı, 3 film halinde vizyonda beyaz perdede yer alan Bitirim İkili her sinefil için ayrı bir yerde olmuştur. Sanatsallık ya da kuramsal olarak bir akım altında değerlendirilemeyecek film, komedi-macera ve dövüş sahnelerini döneminde başarıyla uygulayarak tipik bir Hollywood film deneyimini bizlere sunmuştur.

Bir Hollywood filmi tadında yıllardır izleyicilerine yüksek seyir zevki vaadeden NBA özelinde ise bitirim ikililerin daima yeri olmuştur.

Lourel ve Hardy, Batman ve Joker, Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın varlığında John Stockton-Karl Malone, Steve Nash Amare Stoudemire, Michael Jordan-Scottie Pippen, Kobe Bryant-Shaquille O’neal, Lebron James-Kyrie Irving gibi ikililer NBA tarihinde çok değerli sayfalar açtılar.

Günümüzde takımlar ilk 5 oyuncusunun tümünü yıldızlardan oluşturma gibi bir eğilim göstersede, bitirim ikililerini saklayan takımlar yok değil.

NBA’nin 2018-2019 sezonunun sayfalarına kendilerine yer edinebilecek bitirim ikilileri sizin için derledik:

Stephen Curry-Klay Thompson

Golden State Warriors’un önlenemez yükselişinde büyük pay sahibi olan, “Splash Brothers” lakabına sahip ikili, yeni sezona da damga vurma iddiasını taşıyor.

Kevin Durant ile birlikte takımın skor yükünü en çok çeken oyuncular konumunda bulunan şutun tarihini yeniden yazan iki oyuncu, yan yana dövüşürken görmek istemeyeceğiniz ikililerden. Tıpkı Jackie Chan ile Chris Tucker gibi.

Kawhi Leonard-Kyle Lowry

Yıllardır Doğu Konferansı’nın “başarılı takımı”sıfatıyla ligde boy gösteren Raptors, bu yıl da direniş gösteremediği Cavs faciasının ardından, önce koç sonra takımın en önemli oyuncusunu elden çıkararak artık daha fazlasını istediğinin sinyallerini verdi.

Bu uğurda Derozan kaybını Kawhi ile kazanıma çevirmek isteyen Raptors’da gözler yeni transfer ve eski komiserde olacak.

Demar Derozan-Grep Popovich

NBA Doğu Konferansı’nın gidişatını doğrudan etkileyebilecek takasın diğer tarafında ise büyük sadakatle bağlı olduğundan boynu bükük bir şekilde ayrılan Derozan ve NBA tarihinin en büyük koçlarından biri olan Greg Popovich var. İkiliminin nelere kadi olacağını görmek için önümüzde koca bir sezon var.

Rajon Rondo-Javale McGee

Los Angeles Lakers’ın LeBron transferi ve bu sporun dünya üzerindeki güncel en büyük oyuncusu çevresine kurduğu kadro malum.

Takımdan bir taraftan pek çok şey bekleniyor, bir taraftan hiçbir şey beklenmiyor. NBA izleyicilerinin en yakından takip edeceği takımlardan biri olan Lakers’da performansları en beklenen ikili ise Rondo-McGee ikilisi olacak.

Kariyerleri bünyesinde halihazırda oldukça belalı olan iki oyuncunun, sezon içerisinde oynayacağı ikili oyunlar Lakers’ın oyununu bir üst seviyeye çıkarabilir nitelikte. Rondo’nun asist bağımlılığını, McGee’nin potaya atılan her topu içeri sokabilmesi gibi özellikleri bu “efsane” kadronun başının dik olmasına katkıda bulunabilir.

Luka Doncic-Dennis Smith Jr.

Bir tarafta gençlerin performansından medet umarak çıkılan bir yol, diğerinden J.J.Barea, Dirk Nowitzki. Bir tarafta başarı isteği, Rick Carlisle, diğer tarafta gerçekçi hedefler.

Batı Konferansı’nın kurtlarla dolu sofrasında mücadele edecek Dallas’a yönelik beklentiler çok büyük ollmasa da kadroya sırasıyla geçen sene ve bu sene katılan bu iki genç çocuk söz konusu beklentileri yukarılara çekebilir. Şüphesiz ligin performansı en çok merak edilen ikilerinden olacaklar.

James Harden-Chris Paul

Kendilerine bir de Carmelo Anthony eklenince, hayal kırıklarıyla kapatılan bir sezonun ardında, yeni umutlarla bakılan yeni bir sezon portresi beliriyor.

Top paylaşımı konusunda yaşanacak olası sorunlar sebebiyle otoriteler tarafından birbirine yakıştırılmayan Harden-Paul ikilisi, sezonda ve Play-Off’larda gösterdikleri performansla onlara güvenmeyenleri haksız çıkarttı.

Paul’un, Konferans Finali Serisi’nin altıncı ve yedinci maçlarında oynayabilmesi durumunda ne gibi sonuçları görebileceğimizin hala tartışıldığı bir ortamda, bu ikili, hatta üçlü geçen seneki top paylaşım sorunu iddialarını bu sene de ayyuka çıkarırsa halihazırda ilginç olan Batı Konferansı daha da ilginç olacak.

Kyrie Irving-Gordon Hayward

Oldukça başarılı olarak kabul edilebilecek geçen sezonun yarası olarak gösterilebilecek ikiliye yönelik beklentiler yeni sezon için oldukça yüksek.

İkili olmadan neler yapabileceğini gösteren Boston, ikili ile daha da büyük olacağının sinyallerini vermiyor değil.

LeBron örneğinde olduğu gibi yanındaki “iyi”yi daha yukarıya çekme konusunda alanında en başarılı isimlerden biri olan Kyrie, zayıf Doğu’da bunu yaparsa, NBA Şampiyonluğu yolunda önemli bir adımı meydana getirebilir. Diğer çocuk ise sakatlıktan bomba gibi dönüyor.

Bogdan Bogdanovic-Nemanja Bjelica

Takımları tarafından “eski ikili yeniden bir arada” şeklinde duyuruldular. Ülkemizde Fenerbahçe’de birlikte forma giyen iki oyuncu, Bjelica’nın Sacramento’ya transfer olması ile ABD’de yeniden bir araya geldiler.

Avrupa’nın iki büyük oyuncusunun göstereceği performans, ligin zayıf takımlarından biri profilindeki Sacramento’ya geleceğe dair birtakım umut ışıkları sağlayabilecektir.

Collin Sexton-Cedi Osman

LeBron’un ayrılmasının ardından değil Doğu Konferansı liderliği, Doğu Konferansı Play-Off’larında dahi boy göstermekte zorlanması beklenen Cavs’da takımın liderliğini bu ikili üstlenecek gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz yıl kendine tanınan sürelerde beklenenleri vermeyi başarabilen Cedi Osman ve takıma yeni katılan, hızı John Wall ile ölçüşebilecek durumdaki Sexton. Kevin Love’ı kadrosunda tutan Cavs için çıta neden geçen seneki kadar yükselmesin ki?

Russell Westbrook-Dennis Schroder

Alan memnun oldu, veren memnun oldu. Atlanta sorunlu oyuncusunu gönderdi, Oklahoma saç baş yolduran yıldızını takasta kullandı. Sonuç ise gerek istatistiksel gerekse de saha içi yansıması açısından NBA’nin en çok top kullanan iki oyuncusu aynı takımda bir araya geldi. Kim bilir, sonuç belki de beklediğimizden çok daha farklı olur.

Bir kişinin oyunun kaderini etkileyebildiği sporlardan biri olan basketbolda, iki kişi ligin kaderini etki eder nitelikte işlev görebiliyor. NBA geçmiş süreçte ikililerin damga vurmasına tanık oldu. 2018-2019 sezonu ise yeni bitirim ikilisini dört gözle bekliyor. Bu arada Bitirim İkili 4 filminin, önümüzdeki yıllarda seyirci ile buluşması bekleniyor.

Ata Ateş

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here