Lakers’ın Hedefinde İki Şutör Var

1447
Lakers'ın Hedefinde İki Şutör Var

Kadrosuna üçüncü bir yıldızı katmak için yoğun çaba sarf eden Los Angeles Lakers, takıma uyacak yan parçalar içinde çalışmalarına son sürat devam ediyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

LeBron James ve Anthony Davis’in yanına bir yıldız isim daha almak isteyen ve şu an Kawhi Leonard’la görüşen Los Angeles Lakers takıma uyacak diğer parçalar üzerinde de araştırmalarını sürdürüyor. Takıma üçlük yüzdesi yüksek bir isim katmak isteyen Lakers’ın hedefindeki oyuncular ise Seth Curry ve Patrick Beverley.

Bu sezon Portland Trail Blazers forması giyen Seth Curry şu an için Lakers’ın kadroya katmak istediği ilk isim olarak dikkat çekmekte. Şutör oyuncu bu sezon üçlük çizgisinin gerisinden 251 şut denerken bunların 113’ünde isabet buldu ve %45 gibi çok yüksek bir isabet yüzdesi yakaladı. Her zaman istikrarlı şut atan Seth Curry kariyeri boyunca %43.6 üçlük yüzdesi yakaladı.

Lakers’ın hedefindeki bir diğer isim ise Patrick Beverley. Saha içinde hem hücumda hem de savunmada her zaman takım arkadaşlarına enerji veren ve takım arkadaşlarını yükseltebilen bir enerjiye sahip olan Patrick Beverley bu sezon üç sayı çizgisinin gerisinden 282 şut kullanırken bunların 112’sinde isabet buldu ve %39.7 isabet oranı yakaladı. Beverley kariyeri boyunca en yüksek üçlük yüzdesine 2015-2016 ve 2017-2018 yıllarında ulaştı(%40).

Şu an için bu iki isim üzerine yoğunlaşan Lakers’ın ilerleyen günlerde başka isimlere de yönelebileceği öğrenildi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here