DeAndre Ayton Yaz Liginde Neler Yaptı?

358
DeAndre Ayton
DeAndre Ayton Yaz Liginde Neler Yaptı?

Yaz Ligi’nde neler yaptı serimizin sonuna geldik. İlk 10 sıradan draft edilen oyunculardan geriye kalan tek isim DeAndre Ayton. Yeniden yapılanan Phoenix Suns’ın Devin Booker’la birlikte geleceğini oluşturacak DeAndre Ayton’ın artılarını eksilerini ve yaz ligi macerasını inceleyelim.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Öncelikle oyuncunun künyesine ve artı-eksilerine bakalım.

Oyuncu Adı: DeAndre Ayton
Oyuncunun Koleji: Arizona
Oyuncunun Yaşı: 19 (23 Temmuz 1998)
Oynadığı Pozisyon: 5
Boy: 7’1”

Artıları
Atletizmi üst seviyede.
İyi bir ribaund kaynağı.
Pozisyonuna göre iyi bir pasör.

Eksileri
Düşük savunma konsantrasyonu.
Gelişen ve değişen NBA’de pivot olmak.

Yaz liginde neler yaptığını incelemeye başlayabiliriz.

Dallas Mavericks 85-92 Phoenix Suns
10 sayı 8 ribaund. 4-6 FG ile pota çevresinden iyi şut atan DeAndre Ayton, Dallas’lı Jones’dan sonra maçın en çok ribaund alan 2.oyuncusu oldu. Hiç üçlük denememesi de dikkat çekici.

Phoenix Suns 71-63 Sacramento Kings
21 sayı 12 ribaund.NBA 1.ve 2. sıra seçimlerinin karşılaştığı mücadele de DeAndre Ayton rüzgari esti. 8-11 FG ile neredeyse kaçırmadan şut atan DeAndre Ayton 12 ribaund ile de ne kadar iyi bir ribaund çeken oyuncu oldğunu gösterdi.

Orlando Magic 53-71 Phoenix Suns
17 sayı 13 ribaund.Yaz liginin en çok beklenen karşılaşmalarından biriydi bu maç. Çünkü DeAndre Ayton vs. Mo Bamba karşılaşması vardı. Gecenin galibi ise büyük bir farkla DeAndre Ayton oldu. Mo Bamba’yı 4 sayı 5 ribaund da tutmayı başardı.

Philadelphia 76ers 88-86 Phoenix Suns
10 sayı 9 ribaund.Temsilcimiz Furkan Korkmaz’ın 18 sayıyla mücadele ettiği maçta DeAndre Ayton 4-10 FG ile iyi günlerinden birinde değildi.

(Son maçta DeAndre Ayton coach kararı ile dinlendirildi.)

DeAndre Ayton’ın 1.sıradan seçilmesi herkes tarafından bekleniyordu. NBA’de her takımda oynayabilecek bir oyuncu. Özellikle pota altında çok fazla sorunu bulunan Phoenix Suns için çok iyi bir seçim. Sacramento maçı ve Mo Bamba’ya karşı oynadığı maçta yapabileceklerini gösterdi. Uzun yıllar üst seviyede izleyeceğimiz bir oyuncu lige giriş yapıyor.

(İlk 10 sıradan seçilen oyuncuların artıları-eksileri ve yaz ligi performanslarını inceledik. Bizlere incelememiz için önerdiğiniz bizim gözden kaçırdığımız çaylak oyuncular varsa lütfen yorumlarda belirtin.)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here