Drama Alarmı: Durant ve McCollum Arasında Gerginlik

518
Drama Alarmı: Durant ve McCollum Arasında Gerginlik
Drama Alarmı: Durant ve McCollum Arasında Gerginlik

Kevin Durant’in CJ McCollum’un yayınına konuk olarak Trail Blazers ile alay etmesi üzerine ikili arasında geçen “trash talk”, sonrasında twitter üzerinden sertleşerek devam etti.

Anadolu Efes Stüdyo

Portland Trail Blazers yıldızı CJ McCollum’un, internet üzerinden düzenli olarak yayınladığı “Pull Up With CJ” adlı podcast programında bugünkü konuğu Golden State Warriors’ın dokuz kez All-Star olmuş yıldızı Kevin Durant oldu.

TSİ gece yarısı sularında yayınlanan programda Kevin Durant, konu Trail Blazers’a gelince deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. DeMarcus Cousins’ın Warriors ile imzalaması ile başlayan tartışma, Durant’in Trail Blazers’a şampiyonluk ihtimali vermemesi ve bu konuda McCollum’un üzerine gitmesiyle devam etti ve dinleyenler küçük çaplı bir “trash talk” gösterisine sahne oldu.

İşte o tatlı sert geçen tartışma:

Durant: Bu şeyler[Cousins’in Warriors’ı seçmesi] hakkında neden kızgınsın?

McCollum: Kardeşim, ligin içindeyim. Nasıl yani neden kızgınım? Batı Konferansında oynuyorum. Siz ***lerle sürekli, nasıl olursa olsun oynamak zorundayım, tekrar tekrar. Birkaç kere size playoff ilk turda elendik. Bu yüzden gözüm ondaydı[Cousins]-

Durant: Yani…şampiyonluk kazanamayacağınızı biliyorsun değil mi?[gülüşmeler]

McCollum: Bir takımımız var. Yeteneklerimiz, imkanlarımız var. Her şey mümkün. Şampiyonluk kazanabiliriz.

McCollum’un Cousins’e şakayla karışık tepki göstermesinin ardından Kevin Durant, Lillard ve McCollum’un sahip olduğu çekirdeğe saygı duyduğunu ama şampiyon olacaklarına dair bir inancı olmadığını belirtti. Ardından CJ:

McCollum: Ee, sen ne önerirsin?(Durant’in şampiyon Warriors’a katılmasına gönderme yaparak)

Durant: Oynamaya aynen devam et derim, ve en son olayları umursama.[ilk turda Pelicans’a 4-0 elenmelerini kast ediyor.] Rahatlamaya bak.

McCollum: [gülerek]En son olaylarda doğru yoldaydık adamım. Geçen sezonu üçüncü bitirdik. Doğru yerdeydik. Ama sadece birinci ve ikincinin altındaydık.

Durant: Ama sonra nasıl oynadınız?

McCollum: Birinci turda şanssız durumlar yaşandı.

Durant: [tekrarlıyor] Nasıl oynadınız?

McCollum: Bazı şanssızlıklar oldu.

Durant: Sekizinci sıra gibi[oynadınız].[kahkahalar]

Keyifli bir sohbet havasında geçen bu “zararsız trash talk” yaşandıktan sonra asıl olaylar başladı ve iş yüz yüze konuşma aşamasından twitter’a yazmaya dönünce gerilim de tırmandı.

Başka bir podcast sunucusu olan Dan Katz tarafından McCollum’a Durant’in kullandığı uygunsuz bir kelimenin kullanılmasının ne kadar doğru olduğu sorulunca, Durant’in üslubundan rahatsız olduğunu çıkardığımız McCollum’un cevabı olayları ateşleyen başlangıç oldu:

“Hala o sözcüğün ağır olduğunu ve kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. O[Durant], bu kararın yumuşak olduğunu biliyor ama saygı duyarım. Bu aynen kardeşlerinle birlikte pataklamış olmanız gereken bir çete tarafından dayak yemeye ve iki ay sonra sizi döven gruba katılıp kardeşlerini tamamen unutumaya benziyor.”

Twitter’dan kendisine sorulan soruya cevap vermesinin yanında bir o kadar da Durant’e saldıran McCollum’a Durant’ten kendine has hayata bakış açısını sergileyen bir cevap gecikmedi:

“Yani, çete kavgasına girip dayak yedikten sonra kardeşimle iki ay boyunca evimizde planlar kurup kaybettiğimiz kavgaya tekrar mı gireyim? Benim bu kadar aşağılık olduğumu mu düşündün CJ? Daha yeni senin *** podcast’ini yaptım. Sinsi insanlar var, demedi demeyin.”

CJ McCollum’un Durant’in Warriors’a gitmesini eleştirmek için kullandığı benzetme üzerinden ona çok anlamlı olmasa bile kendi üslubuyla geri dönen Durant, verdiği cevap ile işleri biraz sertleştirdi.

Neyse ki CJ McCollum olayın üzerinden çok geçmeden başka bir tweet ile Durant’in adını direkt olarak kullanmadan ikili arasında bir sorun olmadığını şu şekilde açıkladı:

“Ortada bir kan davası yok sakin olun. Sadece basit bir benzetmeydi. KD ve Warriors hakkında konuşmayı bıraktım çünkü benim için fazla çocukça ve yumuşak lol(son kısım çıkarılacak). Benim hep düşündüğümü söylediğimi biliyorsunuz ama hiç bir yılan olmadım. Çalışmaya devam.

Hadi hadi tamam, inandık sakinleştiğinize.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here