NBA Oyuncuları Tarihin En İyi İsmini Belirledi!

914
NBA Oyuncuları Tarihin En İyi İsmini Belirledi!

Ünlü Amerikan spor gazetesi The Athletic 16 Mart-1 Nisan tarihleri arasında 117 NBA oyuncusundan görüş alarak ‘’tarihin en iyi oyuncusunu’’ belirledi. Michael Jordan oyların %73’ünü alarak bu alanda açık ara farkla birinci oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Basketbol tarihinde her zaman konuşulacak konulardan birisi olmuştur tarihin en iyi oyuncusu konusu. Özellikle son yıllarda LeBron James’in, Michael Jordan’la karşılaştırılması hatta LeBron’un Jordan’ın önünde olduğunu söyleyenlerin sayısı da azımsanmayacak bir çoğunluktaydı.

Hatırlayacağımız üzere LeBron James geçtiğimiz ay Los Angeles Lakers’ın Denver Nuggets’a kaybettiği karşılaşmada 31 sayı bularak kariyerinde 32 bin 311. sayıya ulaşmış ve Michael Jordan’ı geride bırakmıştı. Bu başarı tarihin en iyi oyuncusu kim sorusunun tekrar alevlenmesine neden oldu.

The Athletic işte bu soruya yanıt aramak için anonim olarak gerçekleştirdiği ankette 117 oyuncunun görüşünü aldı. Michael Jordan, Kobe Bryant ve LeBron James’in başını çektiği bu ankette Michael Jordan %73, LeBron James %11.9, Kobe Bryant ise %10.6 oy alarak ilk üç sırayı oluştururken, Kareem Abdul-Jabbar %1.7 ile dördüncü sırada yer aldı.

Magic Johnson, Allen Iverson ve Kevin Durant gibi yıldız isimler ise oylamada sadece %1 oranında oy toplayabildi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here