Teksas’ta Bir Mavi Yakalı

884
Teksas'ta Bir Mavi Yakalı

Bazı insanlar vardır. Ayın son günüdür ve soğan ekmek yemeye çağırabilirsiniz. Başınız derde girmiştir, sert yapmanız gerekecektir, ilk onu ararsınız ya da bir gönül meseleniz vardır, sizi 2 saat boyunca gıkını çıkarmadan dinleyecek birine ihtiyaç duyarsınız.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Rakıyı ve plağı alır, kapınızda belirir. Etrafınızda böyleleri çok kaldı mı bilmiyorum ama ben parkeler üzerinde öyle birini tanıyorum. 2.tur 5. sırada seçildiği 2006 Nba draftını başarısız bir çaylak sezonu takip etti ve PJ Tucker Avrupa’nın yolunu tutmak durumunda kaldı. Evliya Çelebi misali 5 senede 5 farklı ülke ( İsrail, İtalya, Almanya, Ukrayna ve Yunanistan ) takımının formasını giydi. NBA’den ikinci şans için telefonu çaldığında 27 yaşındaydı. Fakat o zaman da şöyle bir sorun vardı; PJ Tucker görüp görebileceğiniz en kötü drippling yapan, en yavaş koşan basketbolcu olabilir ve o kartvizitle, NBA’in 2010’la birlikte tempoya, daha fazla birebire dayanan yeni istikametinin tam tersine yelken açıyordu.

Basketbolun en görkemli arenasında kendini ispat etme mücadelesiyle geçen 5 sezon için filmi hızlı sarıyor ve bugün geldiği noktadan devam etmek istiyorum. NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi takımı yakıştırmalarından bolca nasiplenen Warriors’ı geçen sene yaka finalinde elemekten bir maç uzakta kalan Rockets’in değişmez oyuncusu konumunda ‘Pops Junior’. Maç başına aldığı 35.1 dakikayla tüm NBA’de en çok süre alan 12.oyuncu. Üzerindeki 11 oyuncunun 8’inin 17 Şubat’ta ortak bir randevusu vardı; All Star maçında yer almak.

Houston Rockets hareketli hücum eden bir takım değil. Tucker’ın rolü de köşesini seçtikten sonra, balığın oltasını titretmesini sabırla bekleyen balıkçıdan pek farklı değil. Yine de NBA’in başdöndürücü hızında lakabı ‘yük vagonu’ olan, kariyeri itiş kakışla geçmiş 33 yaşında bir oyuncu için bu rakam inanılmaz. 1.98’lik boyuna rağmen, Capela’nın sakatlığından sonra aldığı pivot dakikalarını eminim o hatırlamak istemeyecektir ama biz unutmayalım.

NBA’deki ikinci baharından bu yana 7 sezonda kaçırdığı maç sayısıysa sadece 9. Bir gün formanın içine giydiğin o kurşun geçirmez yeleği bulacağım! Dönüşümüyle alakalı çarpıcı bir notla bitirelim. 3 sene süren kolej kariyerinde denediği üçlük atış sayısı toplamı 4. Günümüzdeyse sahaya çıktığı her akşam aynı atışlarda 1.8 isabet ortalaması yakalıyor. 90’ların sert, ter kokan basketbolunun başlıca temsilcilerinden Teksas’daki mavi yakalıyı seyretmek bilhassa o günleri özleyenler için büyük keyif.

Kazmaya devam et koca oğlan! 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here