NBA Live Oyuncu Ratinglerinde 2K’ya Göre Daha Mı Adaletli ?

812
NBA
NBA Live Oyuncu Ratinglerinde 2K'ya Göre Daha Mı Adaletli ?

NBA 2K19 ve NBA Live 19 oyunlarının her ikisi de yakın zamanda çıkıyor ve oyunseverler bu oyunları merakla beklemekte. Özellikle her sene daha çok rağbet gören 2K serisinin bu sene daha dişli bir rakibi var diyebiliriz. Geçtiğimiz yıllara nazaran oyundaki grafiklerde çok büyük bir seviye atlayan ve bazı oyuncuların benzerliğinde 2K serisini geride bırakan Live 19, oyuncu reytingleri konusunda da 2K’ya göre daha adaletli bir rating dağılımı yapmış gibi görünüyor.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Böyle dememin nedeni özellikle NBA’de ilk senelerini geçirecek olan çaylak oyuncuların rating dağılımı. Bana soracak olursanız NBA Live, 2K’ya göre daha adaletli bir rating dağılımı yaptı. Bunu hemen birkaç örnekle açıklayayım:

Bu sezon draftta birinci sıradan seçilen DeAndre Ayton’un Nba Live’da gücü 84 iken, NBA 2K’da ise bu rakamın 79 olduğunu görüyoruz. Eğer oyuncu puanları oyuncuların sergilediği performansa ve istatistiklere göre veriliyorsa DeAndre Ayton sezonu 20.6 sayı ve 11.5 ribaund ortalamalarıyla kapatmıştı. Oyuncu elbette NBA’de ilk sezonunu geçirecek ama bana sorarsanız 79 rating verilmesi biraz adaletsizlik olmuş.

Bir başka örnek ise Trae Young. Summer League’de çok iç açıcı bir performans sergileyemese de Young şu an için Stephen Curry’nin veliahtı olarak gösteriliyor. Genç oyuncu 2K’da ratinginin 77 olarak açıklamasına şaşırmış Twitter üzerinden tepki göstermişti. NBA Live 19’da ise oyuncunun ratingi 81.

Oyunseverlerin bu rating dağılımını ve NBA Live’daki değişiklikleri göz önüne alacağını düşünürsek, geçtiğimiz senelere nazaran bu sene 2K’nın daha ciddi bir rakibi olduğunu söyleyebiliriz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here