Hidayet Türkoğlu Milli Takım’a Veda Etti

1394
hidayet türkoğlu milli takıma veda etti
hidayet türkoğlu milli takıma veda etti

Hidayet Türkoğlu Milli Takım’ı Bıraktı! Los Angeles Clippers takımında forma giyen milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, 1998 yılından günümüze kadar görev aldığı Türkiye A Milli Basketbol Takımı’ndan ayrılma kararı aldığını duyurdu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Açıklamasında Türk basketbolunu her zaman destekleyeceğine de yer veren tecrübeli basketbolcu bütün sevenlerinin anlayışına sığındığını belirtti. Hidayet Türkoğlu’nun milli takımdan ayrılma kararını aldığı belirten konuşmasının tam metni şu şekildedir:

“1998 yılından bu yana aralıklı olarak görev aldığım Türkiye A Milli Basketbol Takımı’ndan tüm sevenlerimin de göstereceği anlayışla yerimi genç arkadaşlarıma bırakmak amacıyla ayrılma kararı aldığımı belirtmek isterim.
Hüznü de, sevinci de hep birlikte yaşadığımız tüm Türk halkına, Türkiye Milli Basketbol Takımı yöneticilerine ve bugüne kadar hep birlikte yüreğimizi koyduğumuz, milli duygularımızın yoğunluğuyla gönülden centilmence mücadele verdiğimiz tüm milli takım arkadaşlarıma ve bizleri destekleyen tüm basın mensuplarına teşekkür ederim.
Türkiye Basketbol Milli Takımı’nda oynayarak pek çok kez milli olmak, Türk bayrağını göğsümde ve gönlümde taşımanın onuru ve gururu her daim içimde yaşayacaktır.
Ayrıca gerek Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları’yla, gerekse çocuklarımıza ve gençlerimize örnek olacak sportif faaliyetlerle Türk sporuna hizmet etmeye devam edeceğim.”

Hidayet’in NBA’da 14.Yılı

2000 yılında Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA ekibi Sacramento Kings’e transfer olarak NBA kariyerini başlatan Hidayet Türkoğlu şu an Los Angeles Clippers’ta NBA kariyerinin 14. Yılını yaşıyor. Bu 14 yıl süresince Hido San Antonio Spurs, Toronto Raptors, Orlando Magic ve Phoneix Suns formalarını terletti.
Kaptan Hido bu zamana kadar şu Avrupa şampiyonalarına katıldı:

1999 31. Avrupa Şampiyonası
2001 32. Avrupa Şampiyonası
2002 14. Dünya Şampiyonası
2003 33. Avrupa Şampiyonası
2005 34. Avrupa Şampiyonası
2007 35. Avrupa Şampiyonası
2009 36. Avrupa Şampiyonası
2010 16. Dünya Şampiyonası
2011 37. Avrupa Şampiyonası
2013 38. Avrupa Şampiyonası

hidayet türkoğlu
hidayet türkoğlu

Son Maçı Yunanistan Oldu

Hido A milli basketbol takımı forması ile en son 2013 Avrupa Şampiyonası’nda Yunanistan’a karşı oynadı. Bu karşılaşmayı Türkiye Yunanistan’a karşı 84-61 kaybetmişti. Bu sonuçla gruptan çıkamamış ve Şampiyonaya veda etmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here