Cedi Osman: ”Onların önünde daha iyi oynuyorum”

736
Cedi Osman
Cedi Osman ''Onların önünde daha iyi oynuyorum''

1995 Makedonya doğumlu Milli oyuncumuz Cedi Osman, 6 yaşında basketbola başlamış ve yaşı ilerledikçe daha iyi performanslar sergileyen ve scoutlar tarafından izlenmeye başlamıştı. 13 yaşındayken Anadolu Efes scout’ları tarafından beğenildi ve ailesiyle birlikte İstanbul’a getirildi. 2012-13 yıllarında Anadolu Efes A takımına çıkmayı başardı ve süre almayı bekledi. Aldığı süreleri takımı için verimli geçiren Cedi Osman, kendini burada da kanıtlamayı başarmıştı. 2014-15 sezonun da Anadolu Efes ile Türkiye Kupasını kazanmayı başardı. Türkiye Kupasını kazandığı sezon NBA Draft’ına da katılan Cedi, 2.tur 31.sıradan Minnesota Timberwolves tarafından seçilmeyi başarmıştı. Ancak genç oyuncunun hakları aynı gün takasla Cleveland Cavaliers’a geçti.

Cedi Osman kendisiyle yapılan bir röportajda NBA’e 2017 sezonunda gitmek istediğini söyledi. Bu sefer kendisini Avrupa’da gösterme zamanıydı. Anadolu Efes formasıyla 2016-17 sezonun da Euroleague heyecanı da yaşayan Cedi Osman, çıktığı 23 Euroleague maçında 7.9 sayı ve 3.1 ribaund ortalamaları ile oynadı. 2017-18 sezonunda NBA’in yolunu tutan Cedi Osman, sezon başında Cleveland Cavaliers’ın yolunu tuttu. Herkes Cedi’nin takıma adapte olmasını, performansını merakla bekliyordu. Sezonun başlarında koç Tyronn Lue tarafından süre bulamayan Cedi, sezon ilerledikçe kendisine verilen süreleri değerlendirip kendini rotasyona sokmayı başarmıştı. NBA’de maç içi veya maç dışında yaptığı hareketlerle Cleveland Cavaliers taraftarının sempatisini kazanan Cedi Osman, takımın yıldızı LeBron James ile de güzel bir yakınlık kurmayı başarmış ve ilk sezonun da NBA Play-off finali yaşamayı başarmıştı.

Artık NBA’de ikinci sezonunu geçirecek olan Cedi Osman, antrenmanlarına hız kesmeden devam ediyor. Antrenman sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Cedi Osman, Cleveland Cavaliers taraftarları hakkında konuştu ve şu sözleri söyledi;

”Cleveland’da taraftarlar harika. Her akşam bizi desteklemeye geliyorlar. Skor da geri de olsak, hatta fark yesek bile bu onlar için önemli değil. Buna rağmen her akşam salondalar. Özellikle maç sonlarında bizim daha iyi oynamamızı sağlıyorlar. Bu yüzden bende onların önünde daha iyi oynuyorum.’

Cedi Osman geçtiğimiz sezon NBA’de Cleveland Cavaliers formasıyla 61 maça çıktı ve 3.9 sayı, 2 ribaund, 0.7 asist ortalamaları ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz