Zion Williamson Orlando’dan Ayrıldı

3582

Pelicans’ın  çaylağı Zion Williamson, ailesinden birinin sağlığıyla ilgili problem çıkınca acilen NBA’nin Walt Disney World kampüsünden ayrıldı. Beklenti Williamson’ın Orlando’daki takıma daha sonraki bir tarihte katılacağıdır.

Basketbol operasyonlarından sorumlu Pelicans David Griffin yaptığı açıklamada, “Zion’un NBA kampüsünden ailesiyle birlikte olma kararını tamamen destekliyoruz,” dedi. “Williamson ailesine saygı duyduğumuzdan, şu anda başka yorumumuz olmayacak.”

NBA, The Ringer’dan Kevin O’Connor’ın rölesi olarak kişisel bir konu için Disney kampüsünden ayrılma onayı alan oyuncular için bir protokole sahiptir. Oyuncu, kampüse dönüşünden önceki yedi günün her biri için koronavirüs için negatif test ettiği sürece (veya yedi günden daha az bir süre uzakta kalması durumunda her gün negatif test eder), sadece dört günlük karantina süresine tabidir. dönüyor.

Beklenmedik bir devamsızlık veya bu kurallara uyulmaması, oyuncunun kampüse dönüşü üzerine 10 günlük karantina süresine neden olur. Ancak, maçlara sadece iki hafta kaldı, Williamson’ın New Orleans’ın gelecek sekiz oyunu için kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için ligin protokollerini takip etmeye dikkat etmesini beklerdim.

Pelicans, 30 Temmuz’da Utah’a karşı NBA yeniden başlamasının ilk maçında yer alacak. Bu maçı Clippers (1 Ağustos), Grizzlies (3 Ağustos) ve Kings (6 Ağustos) ile birlikte önemli maçlar takip edecek. New Orleans’ın programı, Wizards (7 Ağustos), Spurs (9 Ağustos), Kings (11 Ağustos) ve Magic (13 Ağustos) maçlarıyla sona erdi.

Batı’daki 8 numaralı yer için Memphis’in 3,5 maç altında olan Pelicans, daha uygun yaz programlarından birine sahip ve Grizzlies’e konferansın son play-off noktası için meydan okuyacak durumda. Kulüp, Williamson’un bu sezonun önemli bir parçası olabileceğini ümit ediyor – ilk NBA sezonunda 19 maçta (29.7 MPG) ortalama 23.6 PPG, 6.8 RPG ve 2.2 APG elde etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz