NBA Global Games (İstanbul ?)

1258
NBA
NBA Global Games (İstanbul ?)

NBA Küresel Oyunları olarak adlandırılan bu organizasyon: Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında oynandığı NBA takımları gösteren oyunların dizisidir. Amacı, Ulusal Basketbol Federasyonu’ndan takımları ya başka bir NBA takımı ya da yabancı bir kulüpte oynamak için getirmektir. Oyunların kendileri, NBA kuralları uyarınca oynanmaktadır ; bu kurallar, yabancı ekiplerin normal olarak oynadığı FIBA kurallarından biraz farklıdır.

1978 yılında Washington Bullets ve Maccabi Tel Aviv arasında yapılan sergi maçıyla, ilk defa bir NBA takımı denizaşırı ülkelerde resmî olarak sahne aldı. 1984 yılına geldiğimizde İsrail, İtalya, (Batı) Almanya ve İsviçre’de bu ülkelerin yerel takımlarıyla NBA takımları arasında müsabakalar yapıldı. 1987-1999 yılları arasında McDonald’s Şampiyonası düzenlendi.

Yıllar geçtikçe daha heyecanlı hale gelen karşılaşmaları, 2013 yılına geldiğimizde tek çatı altında toplayan NBA yönetimi şu anda bildiğimiz ismiyle NBA Global Games olarak adlandırdı. NBA Global Games’in ilk organizasyonu Indiana Pacers ve Houston Rockets takımları arasında Filipinler’de oynanan maçla beraber başlamış oldu.

2014 NBA Global Games Ekim ayında sırasıyla Berlin’de Alba Berlin ve İstanbul’da Fenerbahçe Ülker’le olmak üzere Teksas ekibi San Antonio Spurs organizasyon kapsamında bu takımlarla dostluk maçında karşılaştı. İstanbul’da ki müthiş maçı 96-90 skorla kazanan San Antonio Spurs olmuştu.

2017-2018 NBA Global Games Londra adıyla halen devam eden bu muhteşem organizasyonu, tekrar ülkemizde görmeyi biz basketbol severler olarak çok isteriz. Bu doğrultuda Basketbol Federasyonu Başkanımız Sayın Hidayet Türkoğlu ve değerli ekip arkadaşlarına, sosyal medya aracılığıyla hep beraber hareket edip bu istediğimizi en doğru şekilde anlatabilirsek tekrar İstanbul’da NBA yıldızlarını görebiliriz. Nitekim Federasyon Başkanımız bu tür organizasyonları ülkemize getirmeyi seven biri. Eski NBA oyuncusu olarak halen Amerika’da bağlantılı olduğu arkadaşları vardır. İnşallah bizlerin bu isteğini karşılıksız bırakmaz.

Biz Sonperiyot.com ailesi olarak bu konuda elimizden geleni yapacağız. Siz değerli okurlarımızın desteğini almak bizlere büyük güç ve mutluluk verecektir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here