Michael Jordan’dan Sağlık Sektörüne Dev Bağış

787
İmzası 995 Dolar Ediyor

Charlotte Hornets’in sahibi basketbolun yaşayan efsanesi Jordan, inşaatları 2020 yılında bitecek olan Novant Health Michael Jordan Family Clinics (2 farklı klinik inşa edilmesi planlanıyor) için 7 milyon dolar bağış yapacak. 3500 çocuk ve birincil bakıma ihtiyaç olan kişilere yardım edilmesi hedefleniyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Jordan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; ”Yardım edeceğim için çok mutluyum. Novant Health ile yıllardır çalışıyorum ve onların topluma yaklaşımlarından, toplum için yaptıklarından etkileniyorum. Umarım kuracağımız klinikler, çocuklara ve ailelerine daha parlak, daha sağlıklı bir gelecek sunar. Daha iyi bir gelecek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Basketbol efsanesi Michael Jordan 10 yılı aşkın bir süredir basketbol oynamıyor. Jordan buna rağmen para kazanmanın yollarını buldu. Bir çok şirketle sponsorluk anlaşması olan Jordan yılda 60 milyon dolara yakın bir parayı sponsorluk anlaşmalarından kazanıyor. Efsanevi basketbolcu Michael Jordan, Forbes dergisinin dolar milyarderleri listesine giren ilk Amerikalı sporcu. Dergiye göre mal varlığı 1 milyar doları bulan Jordan, dünyanın en zengin 1741’inci insanı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here