Detroit Pistons’ta Genç Yetenek Rüzgarı

162
Detroit Pistons'ta Genç Yetenek Rüzgarı
Detroit Pistons'ta Genç Yetenek Rüzgarı

Stan Van Gundy, Henry Ellenson’ın antrenman kampında en verimli Detroit Pistons oyuncusu oluğunu söyledi.

Geçtiğimiz sezon beklediği düzeyde iyi bir sezon geçiremeyen Pistons, AUBURN HILLS’te sezon öncesi antrenmanlarını 6 gün önce tamamlamıştı. Bugün yapılan basın toplantısında Stan Van Gundy’ye “Antrenman kampında, takımınızın en verimli oyuncusu kim oldu” sorusu soruldu.

Stan Van Gundy, yaptığı açıklamalarda, Cumartesi günü Atlanta Hawks maçında 17 dakikada 16 sayılık performans gösteren Henry Ellenson’ı gösterdi. Hem Ellenson hem de Pistons’ın geleceği için büyük bir işaret olduğunu söyleyen Gundy, antrenman boyunca çok sayıda kişi oynadı ama muhtemelen herkesten en verimli oldu. Bu oyunu ne zaman oynarsak oynayalım onun bu oyuna güvenini gökyüzünden yüksek. Kendini fiziksel ve yetenek açısından sürekli geliştirmeye çalışan ve oyun zamanı neye odaklanacağını çok iyi bilen bir oyuncu olduğunu söyledi. Koç ayrıca Ellenson’un oynadığı bu başaralı oyunun, sezonun açılış maçında ilk beşte başlamayı hak ettiğini söyledi.

Henry Ellenson son iki hazırlık maçında 22.5 sayı, 4.5 ribaund, 3.5 asist, 2.5 blok ortalamasıyla oynadı.

Gundy yaptığı diğer açıklamalarda Avery Bradley ve Tobias Harris ikilisinden bu sezon beklentilerinin yüksek olduğunu, Bradley’in yaklaşık beş yıldır bu takımın en tempolu oyuncusu olduğunu, savunmada ve üç sayı atışlarında her geçen yıl kendini geliştirmeye çalışan bir karaktere sahip olduğunu söyledi. Tobias Harris’inde geçen sezon en istikrarlı Pistons oyuncusu olduğunu belirtti.

Mertcan Atik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here