Derbide Gülen Taraf Fenerbahçe Beko

96

ING Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Beko sahasında Darüşşafaka Tekfen’i ağırladı. Derbi beklenildiği gibi büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılaşmayı ev sahibi Fenerbahçe 83-75 kazandı. Bu sonuçla Sarı Lacivertliler liderliği Karşıyaka ile paylaştı. 

(MAÇTAN NOTLAR):

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Maç Sloukas’ın üçlüğü ile başladı. Williams önce savunmada blokladı ardından hücumda 360 derece dönerek smaçladı. Garry Ramirez ile Daçka’nın ilk sayılarını geldi. Kalinic üçlük ile skoru 8-2’ye getirdi. Colson hızlı hücumda farkı 4’e indirdi. Jones üst üste iki basket ile skoru 12-12’ye getirdi. Melih’in üçlüğü Fenerbahçe’yi tekrar öne geçirdi. Jones bir de üçlük attı ve skoru tekrar dengeledi. Stimac skoru 20-15’e getirdi. Jones farkı 3’e düşürdü. İlk çeyrek 20-17 sona erdi.

İkini çeyrek Sinan Güler’in üçlüğü ile başladı. Ramirez’in güzel asistinde Colson ters turnike ile Daçka’yı öne geçirdi. Melih’in üçlüğü ile Fenerbahçe öne geçti.  Colson serbest atışlar ile tekrar dengeyi bozdu. Fenerbahçe savunması Colson’ı tutmakta zorlanıyor. Bir basket daha buldu ve skoru 27-30’a getirdi. Kartal Özmızrak 2/2 serbest atış atarak farkı 6’ya çıkarttı. Slouks üçlük ile farkı 3’e düşürdü. Hızlı hücumda Williams ile skor 32-33’e getirdi. Lauvergne ile Sarı Lacivertliler öne geçti. Kalinic serbest atışlarla skoru 41-37’ye getirdi.

Üçüncü çeyreğe Fenerbahçe hızlı başladı. Bobby üçlük ile farkı çift hanelere çıkarttı. Kalinic bir basket daha buldu ve skor 50-38’e geldi. Bobby bir üçlük daha buldu ve fark 14’e çıktı. Derrick Williams inanılmaz bir smaç vurdu. Berk Demir üçlük ile skoru 58-47’ye getirdi. Lauvergne 2+1 ile farkı tekrar 12’ye getirdi. Ramirez çeyreğin sonunda skoru 62-54’e getirdi.

Son periyot Melih’in üçlüğü ile başladı. Erkan Veyseloğlu pota altından farkı 9’a düşürdü. Melih bir de orta mesafe isabeti buldu ve farkı tekrar çift hanelere çıkarttı. Jones farkı 6’ya indirdi ve molayı aldırttı. Sarı Laciverliler moladan Berkay Candan’ın üçlüğüyle döndü. Berkay Candan bir de basket faul ile farkı 11’e çıkarttı. Kartal Özmızrak farkı 8’e düşürdü. Bobby turnikeyle skoru 74-64’e getirdi. Lauvergne smaç ile farkı 9’a getirdi. Colson’ın basketi Daçka için yeterli olmadı ve ev sahibi Fenerbahçe Beko karşılaşmadan galip ayrıldı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here