Los Angeles Lakers, LeBron’suz Daha Mı İyi ?

960

NBA’in son yıllardaki en büyük hamlesi olarak görülen LeBron James’in Los Angeles Lakers’a transferi kağıt üzerinde şu ana kadar çok da verimli olmadı.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Birçok NBA otoritesi tarafından GOAT tartışması yapılan ve Michael Jordan’dan daha iyi olduğu söylenen LeBron James’in Lakers macerası iyi başlamadı. Yeniden yapılanmaya giden Lakers, LeBron dışında birçok oyuncuyu kadrosuna katarak genç ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir takımı harmanlayıp sezona oldukça iddialı hazırlandı ancak şu an için evdeki hesap çarşıya uymamış görünüyor.

Oynadıkları 10 maçta sadece 4 galibiyet alabilen ekipte takımın en önemli parçası LeBron James, sahada olduğu ve olmadığı zamanlarda ise elde edilen veriler oldukça şaşırtıcı. Örnek vermek gerekirse LeBron sahada olduğu zaman rakiplerinden -30 sayı fark yiyen Lakers , LeBron sahada olmadığı zaman ise rakiplerine +21 sayı fark atıyor.

Bir başka ilginç örnek ise yine LeBron sahada olduğu zaman Lakers’ın bulduğu ortalama sayı 113.4 iken LeBron sahada olmadığı zamanlarda ise bu sayı tamı tamına 121.6.

LeBron ve LeBron’suz takım arasında bu kadar fark olmasına rağmen, ”King” şu an 26.8 sayı, 7.6 ribaund ve 7.7 asist ortalamalarıyla takımın tüm istatistik alanlarında zirvede…

Şu ana kadar sadece istatistiklerden yola çıkacak olursak Lakers, LeBron James olmadan sahada daha iyi işler yapıyor. Bakalım ilerleyen maçlarda LeBronlu ve LeBronsuz Lakers arasında nasıl farklar oluşacak hep birlikte izleyip göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here