Lonzo Ball Sol Dizinden Ameliyat Oldu

525
Lonzo Ball
Lonzo Ball: "Beklentileri Karşılayamadım"

Lonzo Ball geçtiğimiz günlerde sol dizindeki yırtık menisküsünden kapalı bir ameliyat geçirdi. Lakers yönetimi Ball’un antrenman kampına yetişeceğini belirtti.

Lakers’ın geçen yılki çaylaklarından biri olan Lonzo Ball geçtiğimiz sezon babası yüzünden sık sık gündeme gelmişti. Ball, geçtiğimiz sezon son 8 maçı menisküs yırtığından dolayı kaçırmıştı. Ayrıca sezondan sonra 1 ay daha dinlenmiş ve PRP (Platelet rich plasma) tedavisi de almıştı. Görünüşe göre hala iyileşemeyen Ball, hala ağırlık çalışabilse de sakatlandığından beri sahaya sadece birkaç kez çıkmış.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Lakers yönetimi LeBron’un etrafında ilk 5 başlayacak 4 oyuncunun antrenman kampı süresince birbirleriyle mücadele edeceklerini, henüz bir ilk 5 oluşmadığını söylemişti.

Lakers Basketbol Operasyonları Başkanı Magic Johnson “Onu seçmeden önce ve seçtikten sonra biliyorduk ki takımımızın tek eksiği ona yol gösterecek bir guardımızın olmayışıydı, gerçekten ona NBA seviyesinde point guard oynamayı öğretecek birini bulamamıştık. Bu yıl artık Rondo’muz var ve onun Lonzo’ya defansı nasıl okuyacağını, ligdeki bazı guardlara karşı nasıl oynaması gerektiğini öğretebilir. Bu yıl Lonzo için büyük bir yıl bence Rondo onun için çok yararlı olacak.” Diye belirtti.

Ameliyatı atlatan Ball eylül ayı sonunda kampa katılacak gibi duruyor.

Lakers GM’i Rob Pelinka da “Her şey onun kampa tam olarak hazır dönebilmesi için uygun görünüyor, Lonzo’nun kampa tam olarak hazır döneceğini bilmek gerçekten heyecan verici.” diye belirtti.

Yunus Emre Karabıyık

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here