Warriors Steve Kerr ile Devam Edecek

464
Steve Kerr En Sevdiği Maçı Açıkladı!

Son iki yılın şampiyonu Golden State Warriors, koç Steve Kerr ile anlaşmasını uzattığını duyurdu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bir çaylak NBA koçu olarak ilk yılında takımına 40 yıllık bir aradan sonra şampiyonluk getiren Steve Kerr, 5 yıl, 25 milyon dolarlık kontratının bitimine bir yıl kala takımı ile kontratını uzatma konusunda anlaşmaya vardı. Takım politikası sebebiyle kontratın ayrıntılarına dair bilgiler paylaşılmıyor.

Warriors GM’i ve Basketbol Operasyonları Başı Bob Myers bu konuda şöyle konuştu:

“Steve’i, yeni kontratı ile harekete hazır bir biçimde, gelecek birkaç yılda takıma önderlik ederken görmek için heyecanlıyız. Onun yönetimi altında dört yılda üç şampiyonluk kazanmayı başardık. Onun işinin her alanında gelişerek ilerlemesi bu başarının önemli ögelerinden bir tanesiydi. Kerr olağanüstü bir koç, daha fazlası, muhteşem bir insan.”

Golden State Warriors baş antrenörü Steve Kerr, geçtiğimiz normal sezonun özelinde 27 farklı ilk beş denemesi yapmak zorunda kalarak batı konferansını ikinci tamamlamıştı. Birinciliğe Houston Rockets’in erişmesiyle Warriors 2014’ten beri ilk kez bir playoff eşleşmesinde ev sahibi avantajını başkasına vermiş olsa da sezonu yine şampiyon tamamladı.

Kerr, Golden State ile dört sezonda üç şampiyonluk kazanarak Phil Jackson (1991, 1992, 1993) ve John Kundla (1949, 1950, 1951)’nın ardından tarihte koçluk kariyerinin ilk dört yılında üç şampiyonluk kazanan üçüncü koç olma unvanına sahip oldu. Ayrıca Kerr, 63-20’lik playoff istatistikleri ile tarihte en az 25 playoff maçına çıkmış koçlar arasında en yüksek galibiyet yüzdesine (%76) sahip.

Steve Kerr, oyuncu kariyerinde de 15 sezonda 5 şampiyonluk yaşayarak hem koç hem de oyuncu olarak 3’er şampiyonluk alan ilk kariyere sahip olma unvanı taşıyor. Ek olarak 52 yaşındaki koç, NBA’de oynadığı dönemde tarihin en yüksek üçlük yüzdesiyle (%45,4) oynamış bulunuyor. Bunun yanında Kerr, oyunculuk kariyeri boyunca Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers, Orlando Magic, Chicago Bulls, San Antonio Spurs ve Portland Trail Blazers takımlarının formaları ile 910 maçta 6,0 sayı, 1,2 ribaunt ve 1,8 asist ortalamalarına sahip.

Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here